(Door: “Mark de Hollander”)
Steekpartijen in de media
Inmiddels houd ik nu 7 maanden de steek- en schietpartijen bij die in de media verschijnen. Aanvankelijk alleen om eens te kijken of al die incidenten zoals ze werden omschreven wel een incident waren en wat er in het algemeen speelde. Waren het er meer of minder, want het viel op dat het, we spreken over september 2019, dagelijkse kost was.
Alle incidenten in de media gingen in een sheet en later werden deze toegevoegd aan de kaart met daarin de link over andere relevante informatie. Omdat ik erg benieuwd was over het hele verloop van 2019 moest met terugwerkende kracht alles worden nagezocht. Aan de hand van keywords kwam ik van alles op het spoor en zo werd de sheet uitgebreid.
Ook wilde ik weten meer relevante informatie verzamelen om een nog gedetailleerder overzicht te krijgen. Leeftijd van dader en slachtoffer en afkomst van beide. Ook de aanleiding, in elk geval de beschrijving van de wat er precies is gebeurd, vond ik interessant genoeg om te gaan bijhouden.
Grappig, als je het kaartje opent en een beetje inzoomt dan blijkt dat Rotterdam en Den Haag ontzettend veel geweldsdelicten kennen, kijk je dan naar het Westland dan is het bijna paradijselijk, 4 in totaal over een heel jaar ! Tijd om te verhuizen ?
Maar goed, we hadden het over de media, de bereidheid van de politie om details over wat en waarom dingen gebeuren is nihil, of eigenlijk volslagen afwezig, allemaal natuurlijk “in het kader van het onderzoek”.
Vaak zie je een artikel met als kop bijvoorbeeld;
Steekpartij op …..plein.
Dan open je het ‘artikel’ bijna tegen beter weten in want in het ‘artikel’ staat alleen Steekpartij op ….plein.
Dan weet je dus eigenlijk nog steeds twee keer niks !
LikeLike
Leuk hoor, die statistieken bijhouden, en dan weten wat je altijd al wist, dat het allemaal lariekoek is.
Hoeveel daders van plofkraken en autobranden zijn opgepakt?
Het zijn vaak wel allemaal bekenden van de politie, dat wel!
LikeLike