
(Door: Lionel Baland – Vertaling: E.J. Bron)
Terwijl de beide patriottische partijen van Italië, de LEGA en de Fratelli d´Italia, al maandenlang samen op 40% van de stemmen staan, verandert langzamerhand de krachtsverhouding tussen deze beide patriottische formaties. De LEGA van Mateo Salvini, die bij de Europese verkiezingen in mei 2019 34,26% van de stemmen behaalde, is in de peilingen gedaald naar 21 of 22%. De Fratelli d´Italia van Giorgia Meloni daarentegen, die bij de Europese verkiezingen 6,44% van de stemmen kreeg, zijn naar 19% gestegen. De conservatieve partij van Silvio Berlusconi, Forza Italia, staat in de peilingen op 6,5%.

Giorgia Meloni concurreert met Mateo Salvini om de positie van toekomstige minister-president
Er wordt verwacht dat deze drie middenrechtse partijen de volgende parlementsverkiezingen, die uiterlijk in mei 2023 zullen plaatsvinden, zullen winnen. De leider van de middenrechts fractie zou dan de functie van minister-president van Italië krijgen. Terwijl tot nu toe Matteo Salvini als sterkste kandidaat werd beschouwd, maken de constante erosie van de LEGA in de peilingen en de opkomst van de Fratelli d´Italia van Giorgia Meloni een serieuze kandidate.
De benoeming van Giorgia Meloni tot voorzitter van de fractie van de fractie van de Europese Conservatieven en Hervormers (ECH) evenals het feit dat de Fratelli d´Italia zich in de oppositie bevindt tegen de in februari 2021 aangetreden regering van Mario Draghi – een bonte bijeengeraapte coalitie, bestaande uit de systeemvijandige Vijfsterrenbeweging (M5S), de LEGA, de Democratische Partij, de Forza Italia, de partij Italia Viva van de voormalige minister-president Matteo Renzi, het linkse bondgenootschap Vrij en Gelijk, het Democratisch Centrum, +Europa en Wij met Italië – heeft de opkomst van de Fratelli d´Italia ondersteund.
Ik ben Giorgia
Giorgia Meloni heeft zojuist een boek met de titel “Io sono Giorgia; Le mie radici, le mie idee” (“Ik ben Giorgia; Mijn wortels, mijn ideeën”) gepubliceerd, waarin ze haar verleden en haar ideeën schetst. In een uitzending van de publiekrechtelijke tv-zender RAI 3 verklaarde ze heel helder en duidelijk dat ze zich erop voorbereidt om de natie te leiden. Ze zei dat haar eerste maatregelen een politiek van de ondersteuning voor ondernemingen door een verlaging van de belastingen en de bureaucratie evenals een pro-geboortepolitiek zouden zijn.
Territorium of natie?
Toen haar in de uitzending van RAI 3gevraagd werd naar de verschillen tussen de Fratelli d´Italia en de LEGA, zei Giorgia Meloni dat de laatste meer met een territoriale dimensie verbonden zou zijn, terwijl haar partij het concept van de natie voor ogen zou hebben.
De LEGA had bijvoorbeeld de onafhankelijkheid van Catalonië verdedigd, terwijl dit voor Meloni niet mogelijk is, omdat zij gelooft dat de natiestaat niet in twee of meerdere eenheden opgedeeld kan worden.
Daarna maakte Giorgia Meloni duidelijk dat de LEGA en de Fratelli d´Italia weliswaar verschillende politieke formaties zouden zijn, maar overeenkomsten en overeenstemming wat betreft ideeën hebben; daaruit trok ze de conclusie: “Ik denk dat we samen zullen regeren.”
(Bron: breizh-info.com)
Bron:
unser-mitteleuropa.com
Door: Lionel Baland
Vertaald uit het Duits door:
E.J. Bron
(www.ejbron.wordpress.com)
Verkiezingen in mei 2023 pas?
LikeLike
HET LEUKSTE IS OM TE ZIEN
dat ook de italiaan , DUS GEWOON HERSENDOOD IS !!!!
WAT DAAR AAN GAJUS BINNEN KOMT EN BINNEN KWAM , IS
WERKELIJK ONGELOFELIJK !!!
WAAR LEES IK NU DAAR , DAT DE GRENZEN GELIJK DICHT GAAN ???
EN IEDER BOOTJE, LEKGESTOKEN, LEKGESCHOTEN WORDT .
HAD JE MAAR ZWEMMEN MOTTEN LEREN ,, MOCROOS
U BENT REDDENLOOS VERLOREN !!!
WANT HET HOUDT MAAR NIET OP !!!
DUS WANNEER GAAT U WEER STEMMEN, WHAHAHAHAHAHHAHAHA
U BENT ECHT DOM HE !!! TROTS OP U HOOR !! ECHT WAAR !!!
IK GA DE VOLGENDE KEER OP “”VOLT “‘STEMMEN DENK IK ..
NEDERLAND VOOR DE NEDERLANDERS, DE GRENZEN DICHT, EN TERUG NAAR HUN WOESTIJNEN , NAAR HUN LANDEN ZONDER OORLOG
NOU NOG ZIEN HOE ZE DAAR BINNEN KOMEN ZONDER PASPOORT
DIE HEBBEN EEN GEWELDIG PROGRAMMA, LAS IK NET !!
WAAROM IK DIT SCHRIJFTTTT ??
IK HEB NET EEN CURSUS GEVOLGD, IN DEN HAAG,
BIJ ONZE EIGEN GERENOMEERDE ONZIN SCHRIJVERT , DE GROTE TEIL ZELF
MISTER AANNAMES
WHAHAHAHAHAHAHA
IK BEN NAAR HET STRAND EN I AM NOT SORRY
OOM REGENBUITJE
LikeLike
Het regeren over Italianen is niet alleen onmogelijk, het is nutteloos.
– Benito Mussolini
LikeLike
Vermoedelijk zijn de Italianen Salvini beu, veel geschreeuw maar weinig wol.
LikeLike