
(Vertaling: E.J. Bron)
Nadat hij de dag daarvoor een bezoek gebracht had aan de Russische president Vladimir Poetin in het Kremlin, bracht de Braziliaanse president Jair Bolsonaro donderdag 17 februari een officieel bezoek aan Boedapest – de eerste keer voor een Braziliaans staatshoofd – waarbij hij een ontmoeting had met zijn Hongaarse collega János Áder en minister-president Viktor Orbán.

“De familie bestaat uit een man en een vrouw”
Op een gezamenlijke persconferentie in aansluiting op hun gesprekken, waarbij ze o.a. intentieverklaringen over de samenwerking op het gebied van defensie (Hongarije), humanitaire hulp (ondersteuning van vervolgde christelijke gemeenschappen in Afrika) en water- en afwateringseconomie ondertekenden, herinnerde Viktor Orbán – die veel standpunten met de Braziliaanse president deelt – in het bijzonder aan hun gezamenlijk opkomen voor de traditionele familie:
“Een man en een vrouw vormen een familie, en we zullen op alle niveaus ons best doen, opdat dit concept niet gerelativeerd wordt.”
“Coalitie van de gezonden”
Hij benadrukte ook hun overeenstemming in de migratiekwestie: “We hebben hetzelfde uitgangspunt over migratie. […]
Er zijn nog altijd enkelen van ons – wat wij een coalitie van de gezonden noemen – die niet willen dat de wereld verandert vanwege migratie.”
De Braziliaanse president benadrukte van zijn kant de betekenis van de Hongaars-Braziliaanse betrekkingen: “We hebben maar heel weinig tijd in Hongarije doorgebracht, maar dat zal een enorme invloed op onze naties hebben.” De Hongaarse minister-president kondigde o.a. aan dat Brazilië bereid zou zijn Hongaarse investeringen te ontvangen, waarvoor de farmaceutische onderneming Richter het eerste voorbeeld zou zijn, zoals hij benadrukte. Jair Bolsonaro noemde Hongarije een “kleine grote broer”: klein gezien de grootte, maar ver vooruit bij de verdediging van gezamenlijke waarden.
Vertaald uit het Duits door:
E.J. Bron
(www.ejbron.wordpress.com)















































De Braziliaanse president, Bolsonaro, heeft van de week een bezoek gebracht aan Poetin en aansluitend gaat hij even langs bij Orbán in Hongarije. In de persconferentie wordt gezegd, dat Bolsonaro en Orbán over veel zaken hetzelfde denken, zonder een woord te reppen over Oekraìne. Het was een bevestiging van de vriendschpelijke relatie tussen de twee landen. Dat spreekt boekdelen. Laten we eens wat punten verbinden en kijken welk plaatje zich ontwikkeld.
Orbán heeft onlangs laten weten, in het Oekraìne conflict geen extra NATO-troepen op zijn rondgebied toe te laten. Hongarije is wel lid van de NATO, maar voor de NATO dus wel een zwakke schakel. Ai, ai, ai.
China heeft onlangs laten weten, in een eventueel conflict tussen USA, NATO, EU en Rusland, de zijde van Rusland te zullen kiezen. Dat is ook duidelijke taal.
Nu bestaat er ook nog zoiets als BRICS. Dat is een samenwerking tussen Brazilië, Rusland, India, China en South Africa. Wat die samenwerkeing precies inhoudt is niet helemaal duidelijk. Zou het alleen maar gaan, om een samenwerking voor ontwikkeling en economie, of is er mogelijk ook een miltair element ???
Het is ook genoegzaam bekend, dat nogal wat rijke Amerikaanse duivels, bobo’s en andere hotemetoten uit het moeras, diep in de Braziliaanse jungle atoombomvrije bunkers hebben gebouwd.
Maar ja, in geval van een atoomoorlog moet je er wel kunnen geraken. Wat, als Brazilië op Russisch verzoek het luchtruim sluit en de luxe private jets met “bugraketten” uit de lucht schiet ??? En zouden die rijke stinkers wel opgewassen zijn, tegen de psychische spanningen van een jarenlang ondergronds verblijf in een wereld, die geplaagd wordt door radioactieve straling ???
Was het bezoek van Bolsonaro hoge diplomatie in het voorspel op een eventuele aanstaande (atoom)oorlog tussen USA, NATO, EU en Rusland ??? Kwam Bolsonaro Orbán wellicht een “inlegvelletje” aanbieden voor BRICS ???
Is hier sprake van hoge politiek, of zie ik spoken ???
LikeGeliked door 1 persoon
Waarom gaat het bij zulke onderhandelingen altijd in de eerste plaats om farmaceutische bedrijven ? We weten ondertussen welke macht die bedrijven hebben. Ook dus waar het Hongarije aangaat. Bolsonaro is niet gevaccineerd en verzet zich heftig tegen vaccinatie van kinderen. Orban is al net zo’n vaccinatietiran als Draghi of Nehammer. Zouden ze het daarover gehad hebben ?
LikeLike