Tegen je zin van het gas? Vanaf 2024 zou dat kunnen

Gemeenten krijgen de mogelijkheid om wijken of buurten af te sluiten van het aardgas, óók als niet alle inwoners dat willen. Het kabinet werkt aan een wetsvoorstel dat dit per 1 januari 2024 moet regelen. Er is forse kritiek op, onder meer van de Vereniging Eigen Huis.

Volgens het kabinet is de wet nodig om ervoor te zorgen dat tot en met 2030 1,5 miljoen bestaande woningen en gebouwen ‘worden verduurzaamd’. Dit is één van de doelen die voortkomen uit het Klimaatakkoord: in 2050 moeten alle 7,5 miljoen bestaande woningen en 1 miljoen andere gebouwen van het gas af zijn.

Lees verder>>>
(h/t “Blaffertje”)

Over E.J. Bron

www.ejbron.wordpress.com
Dit bericht werd geplaatst in Algemeen. Bookmark de permalink .

6 reacties op Tegen je zin van het gas? Vanaf 2024 zou dat kunnen

  1. Blaffertje zegt:

    Ik wist al langer dat er zo’n wet in de maak was, maar tot mijn grote schrik hoor ik gisteren op het journaal dat men nu daadwerkelijk een wet in de maak heeft die gemeenten mogelijk al in 2024 de mogelijkheid geeft om mensen te dwingen van het gas af te gaan.
    Dit is voor mijn man en mij,resp. 60 en 65, een horror scenario.

    Wij hebben net als velen een eigen huis, maar kunnen geen veertig- tot zestigduizend euro betalen voor aanpassingen om ons huis gasvrij te maken of een lening afsluiten voor zo’n hoog bedrag zonder dat wij krom moeten liggen voor de maandelijkse afbetaling.
    Het zou betekenen dat wij ons huis waar wij al 29 jaar met plezier in wonen, moeten verkopen om tenslotte niet in de kou te zitten.
    En aangezien de krapte op de woningmarkt, is het nog maar de vraag of wij nog een huis kunnen krijgen als wij ons huidige huis moeten verkopen.

    Nederland lijkt steeds meer op Noord Korea aan de Noordzee als men de burgers middels wetten gaat dwingen om mee te doen aan contraproductieve klimaat- en milieuregels.

    Geliked door 3 people

  2. Hovawart zegt:

    De verduurzaming vanwege het groene dealtje die onze politiek nastreven blijkt enkel een kostbare casus te zijn voor de broekriemen van Henk&Ingrid,…..er is geen enkele inspraak of medezeggenschap meer mogelijk, geen compensatie zoals in alle wijken in de grote steden waar allochtonen massaal een stimulering en tegemoetkoming kregen om van het gas af te kunnen en hun keuken uit te breiden met ouderwetse gasbranders en navulbare gasflessen,….Hoe Dan?.!
    De Duitsers krijgen aanmoedigingsprijzen om daar AAN het gas te gaan, en heck in de Pays-Bah word het zelfs wettelijk verplicht om hier per wijk van het gas AF te gaan, als het verbruik van gas echt zo vervuilend is…..we worden straks geknipt ende geschoren, kaal of niet.

    Geliked door 3 people

  3. Harry Willemse zegt:

    Als zij eens beginnen met de grachtengordel.

    Geliked door 1 persoon

  4. J.v.d.Heijden zegt:

    Tegen je zin zonder aardgasaansluiting kan pertinent niet.
    Je aardgasaansluiting is een RECHT. Staat in bijgaande wet.
    https://www.vemw.nl/Gas%20en%20WKK/Wet-%20en%20regelgeving/Gaswet.aspx#
    Denk logisch na: waar moet de energie vandaan komen als krachtcentrales(die o.a.
    op aardgas draaien!!) worden gesloten?
    Ze moeten blijven draaien, als backup, omdat wind- en zonnestroom
    NIET-lineaire stroom is. Het waait niet altijd en de zon schijnt ’s nachts ook niet…
    Het hele land electrisch.??? Ziet u het voor u? Stroomstoringen komen nu al
    steeds vaker voor. Wat gebeurt er als iedereen electrisch zou rijden en tegelijk
    de auto zouden opladen.???
    Thuis alles electrisch, in miljoenen huishoudens, in 2024..????
    Dat gaat echt niet, dat wordt een ramp.
    Zelfs als er nog maar één bewoner in een wijk gas wil houden, moet de netbeheerder
    de gasleiding op zijn plek laten.
    Goed onthouden: gasleidingen in woningen en de grond worden niet
    verwijderd. Alleen volslagen idioten geloven het tegendeel.
    Wilt u uw gasaansluiting houden? Kom in verzet.
    Buiten dat nog dit: de gaskraan in Slochteren kan niet van de ene op de andere dag
    dichtgedraaid worden, niet alleen vanwege lopende levercontracten.
    Tata Steel in IJmuiden kan ook niet morgen overschakelen van gas naar
    niet-lineaire energiebronnen zoals zon- en windenergie.
    Trouwens, er is gas genoeg voor dit landje: 130 anonieme gasvelden onder onze
    eigen grond onder het noordelijke deel van de Noordzee.
    Miljarden kubieke meters aardgas…

    Geliked door 3 people

  5. Andre zegt:

    Ja Blaffertje het is al besloten want google maar even op terra gas houdt op te bestaan in 2024. Ook onze leraar die eerst VWS heeft verkloot mag nu het bouwbesluit om zeep gaan helpen. Wie nog denkt dat we in een democratie leven moet zich toch echt eens goed na laten kijken. Het bouwbesluit gaat Hugo de Jonge zo aanpassen dat mensen het niet meer kunnen betalen en het eigen vermogen zal leeg lopen. Effe niet vergeten………..Klaus Schwab 2030 you own nothing!

    Het zijn trouwens zulke leugenaars en clowns want ken je de leuze nog van “nul op de meter woningen”/ Dit hadden ze zo perfect in elkaar gezet dat er tegenstrijdigheden in zaten en lekker bijna niemand kon de subsidie pakken . Als ik zeg dat het in totaal 100 woningen is gelukt met liegen en frauderen dan is het al veel. Wat een land en Rutte moet weg!

    Geliked door 2 people

  6. J.v.d.Heijden zegt:

    Om ieder misverstand definitief uit te sluiten, nu de letterlijke weergave van een
    artikel uit de Volkskrant van 19-6-2018:
    Het ministerie van Economische Zaken zint op wettelijke maatregelen om wijken en buurten van het gas af te krijgen.Netbeheerders zijn nu nog verplicht nieuwbouwwijken te voorzien van een
    aansluiting op aardgas, als een van de bouwers in die wijk dat wil.
    Die aansluitplicht stopt per 1 juli.
    Voor bestaande bebouwing ligt dat heel anders.
    Wie gas heeft,heeft er recht op die aansluiting te houden.Zelfs als nog maar één
    persoon in zo’n bestaande wijk gas wil, moet de netbeheerder er een
    gasleiding laten liggen.

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s