
(Vertaling: E.J. Bron)
Een stemmingsbeeld dat niet verrast: na een jaar “stoplicht”-coalitie is een indrukwekkend twee derde deel van de Duitsers ontevreden met de regering onder bondskanselier Olaf Scholz (SPD). Uit een peiling van het opinieonderzoeksinstituut YouGov in opdracht van de Deutsche Presse-Agentur (dpa) bleek 33% eerder ontevreden en nog eens 33% “zeer ontevreden” met het werk van de regeringscoalitie van SPD, Groenen en FDP. Zeer tevreden is daarentegen maar 3%, eerder tevreden 23%.

Andere cijfers, eveneens niet echt verrassend: terwijl in het kamp van de Groenen een meerderheid van 56% tevreden is, is dat onder de FDP-kiezers slechts 24%. Bij de SPD-aanhangers houden tevredenen en ontevredenen elkaar ongeveer in balans met respectievelijk 48% en 47%.
Bondskanselier Scholz komt er in de peiling maar weinig beter af dan de hele regering. 64% is ontevreden met zijn werk, 29% tevreden. De vergelijking met zijn voorgangster verliest Scholz duidelijk. Een meerderheid van 51% beschouwt Angela Merkel (CDU) achteraf als de betere bondskanselier. Slechts 19% vindt Scholz de betere regeringschef. Zelfs onder de SPD-kiezers overwegen de sympathieën voor Merkel met 39% tegen 37%.
De meeste geënquêteerden denken ondanks de ongunstige percentages voor de “stoplicht”-coalitie niet dat deze voortijdig wordt ontbonden – maar 31% beschouwt dat als denkbaar, terwijl 47% denkt dat de coalitie tot de volgende parlementsverkiezingen in 2025 blijft bestaan.
Bron:
zuerst.de
Vertaald uit het Duits door:
E.J. Bron
(www.ejbron.wordpress.com)
Met deze peiling krijgt Mutti Merkel haar gelijk,”Wir Schaffen Das”, oder besser gesagt, Wir schaffen das ab!
LikeGeliked door 1 persoon
Toch frappant dat 51 % Merkel als een betere bondskanselier beschouwd.
Voorlopig heeft zij Duitsland opgezadeld met een totaal uit de hand gelopen asiel (migratie) probleem.
Het ziet ernaar uit dat ook in Duitsland een algeheel geheugenprobleem heerst.
LikeGeliked door 1 persoon
Ook de Duitsers worden gewoon door de MSM voorgelogen.
LikeGeliked door 2 people
Voor mij was Merkel een **** RAMP **** voor haar “eigen” land en voor West-Europa!!
LikeLike