
(Vertaling: E.J. Bron)
Dat lijkt eerder op verramsjen dan op bewapening: bij zijn eerste bezoek aan Kiev heeft de nieuwe Duitse minister van Defensie, Boris Pistorius (SPD), de Oekraïne de levering van 178 oudere tanks van het type Leopard-1A5 toegezegd. Maar de Leopard-1 (foto) is, zoals bekend, afkomstig uit de jaren ´60. Zijn productie werd in 1984 stopgezet.

Pistorius zei in Kiev dat de levering van de Leopard-1 in etappes zou plaatsvinden. Tot de zomer zouden er 20 tot 25 tanks geleverd moeten worden, tot het eind van het jaar 80. Het doel zou zijn om in de loop van het eerste of tweede kwartaal (!) op meer dan 100 te komen. Dit zou betekenen dat er minstens drie Oekraïense bataljons inclusief het materiaal voor reserveonderdelen en munitie zouden moeten worden uitgerust. Bovendien zou men zijn begonnen met het opleiden van 600 sergeant-majoors,
“Hoeveel Leopard-1A5 tanks er daadwerkelijk aan de Oekraïne geleverd worden, hangt af van de noodzakelijke herstelwerkzaamheden”, staat er in een verklaring van het Duitse ministerie van Economische Zaken.
De Leopard-1 is de eerste gevechtstank die na de Tweede Wereldoorlog voor het Duitse leger in eigen regie van de Duitsers werd geproduceerd. Hij geldt onder experts – ondanks verschillende upgrades die producent Krauss Maffei Wegmann in de jaren ´80 en ´90 aanbood – ondertussen als verouderd. Bij het Duitse leger werd hij in 2003 buiten gebruik genomen.
Bron:
zuerst.de
Vertaald uit het Duits door:
E.J. Bron
(www.ejbron.wordpress.com)
WE GAAN ZE EERST EVEN “””OPKNAPPEN “”
LICK OF PAINT HERE … LICK OF PAONT THERE “”
DE ONDERDELN ZULLEN NA 39 JAAR OOK NOG RUIMSCHOOTS OP VOORRAAD ZIJN ??
IK GOK OOK MAAR EFFE…
DAARNA KOMEN UIT NEDERLAND. DE GEVREESDE “”KRUIWAGENS MET HOOIVORK “”
WAARVAN DE PRODUCTIE NA DE OVERGAVE VAN ROTTRDAM IN 1940 IS STOPGELEGD
HEEFT U NOG MEER ONZIN ..
DE ENGELSEN STUREN WAT ZEPPELINS HOORDE IK . !!
WAAR BENT U NOU IN JEZUS NAAM AAN BEZIG ???
WHAHAHAHAHAHAHAHA
NU NOG EVEN LANGS DT KLEINE DORPJE , DAT WEIGERDE ZICH OVER TE GEVEN …
VOOR DE TOVERDRANK VAN Panoramix
A.U.B. NIET TE VEEL INNEMEN DAN VERANDERT U IN STEEN !!
ALLE JULIUS ..ALLES KITS ???
EN HET KAN NIET MEER STUK IN UKRAINE
WHAT THE HELL . ARE YOU DOING ????
OOM KOSTUNRIX DE VISBOER
LikeGeliked door 2 people
Het is wachten totdat paarden geconfisqueerd worden om dienst te nemen om de kanonnen te trekken whahahahahaha
😀😃🙂🙃😊😇😀😃
LikeLike
staan de fietsen op slot en aan de ketting
LikeLike
EN WAT ZIEN IK ???? JA WAT ER GEBEURD ???
IK ZIE GISTEREN . OP 13 PLEKKEN MIJN MH =17 FILMS VERSCHIJNEN
MET DE KREET. KIJKT EN LUISTERT U GOED OP 6 MINUUT 07 !!!
MET EEN 131 LIKES
DUS NA ZEG MAAR 9 JAAR
ZIJN ER WAT MENSEN WAARONDER EEN FACEBOEK VRIEND IN !!!!! RUSLAND !!
WAKKER GEWORDEN !!
NOU U NOG EFFE MISSCHIEN . ??? ALS U WAKKER BENT NATUURLIJK.
DE PVV HEB IK 10 X DIT BERICHT GESTUURD. !!!
DUS MOET I KDAAR NOG VERTROUWEN IN HEBBEN ??
DIE KUNNEN IN 1 VERGADERING . RUTTE OPHANGEN . VIERENDELEN
DOOD LATEN SCHIETEN
IK HEB NOG NOOIT ANTWOORD GEHAD. !!
SNAPPU . MOOI
HET SPEL IS OP DE WAGEN RIEPEN DE BELGEN DAN ..
VEEL PLEZIER NOG . OOM BOB
DEZE FILM DUS MET DE ENIGE GETUIGE TER WERELD. DIE DUS DUIDELIJK MAAKT NA ZIJN ONDERZOEK VAN 10 HELE DAGEN MET ZIJN TEAM
DAT DE BUKRAKET STORY
EEN LULVERHAAL . IK HERHAAL EEN VERZONNEN LULVERHAAL IS EN WAS .
DANKU
6 MINUUT 07 . OOK VOOR DE FAMILIE VAN DE VERMOORDE MENSEN IN DE MH 17
LUISTER 6 MINUUT 07 SEC
LikeGeliked door 4 people
De MH 17 is uit de lucht geschoten door 2 gevechts vliegtuigen van OEKRAÏNE, ooggetuigen hebben dit ook verklaard na de crash. En de vlucht recorders zijn nooit openbaar gemaakt.
LikeLike
De vlucht recorders zijn door de NL regering aan Londen overgedragen !!
LikeLike
De zwarte doos neemt de vlucht gegevens en geluid gegevens op. Waarom is dat nooit openbaar gemaakt. En waarom zijn alle oog getuigen op YouTube verwijderd? Die verklaard hebben dat het gevechts vliegtuigen waren. En waarom heeft NL zo laks gereageerd op de crash. Het hele zaakje stinkt van alle kanten. Ik heb het te doen met de nabestaanden die met vele vragen zijn blijven zitten. En die misschien wel voor gelogen werden over de ware toe dracht van de ramp.
LikeLike
boorzalf
JAHAAAAAAAAAA
EN WAAROM 2 VLIEGTUIGEN ???????
OMDAT ER IN DE COCKPIT DUS ?? IN EN UITSLAGEN ZITTEN
AAN DEZELFDE KANT .
DUS IS ER OOK VANAF 2 KANTEN GESCHOTEN
12 PUNTEN VOOR MIJN VRIEND GUUST FLATER .
p.s. OF ZE UIT UKRAINE WAREN DURF IK NIET TE ZEGGEN .
WAARSCHIJNLIJK WEL
ZE ZIJN WEL GEZIEN MAAR VANAF DE GROND . EN OP DE RUSSISCHE RADAR .
WAT NOOIT , HELEMAAL NOIT IEMAND GEZIEN HEEFT IS ???
DE BUKRAKET VAN MIJN OOM . EEN RUSSISCHE WHAHAHAHA
HUGGIE OOM BOB
LikeLike
Duitsland wil van zijn schroot af
LikeGeliked door 1 persoon
Zou er misschien asbest in zitten ??
LikeLike
Nondejuu inderdaad Koddebeier.
Ze zouden zo maar slecht kunnen zijn voor de volksgezondheid.
Whahahahaha.
LikeGeliked door 1 persoon
Je weet het maar nooit
LikeLike
Gratis hoogwaardig staal voor de Russische oudijzer boer. Franco gebracht tot in de voortuin. Dank voor de eerste aanzet tot herstelbetalingen voor het leed dat u 80 jaar geleden hebt veroorzaakt.
LikeLike
NL doet het zelfde. Bij mij wordt grof vuil gewoon opgehaald.
LikeLike
daar betaal je dan ook meer dan genoeg voor en dat wil het NLse staatsintellect niet
LikeLike
Missschien hebben de Duitsers ook nog een stel F104 Starfighters?
https://nl.wikipedia.org/wiki/Lockheed_F-104_Starfighter
LikeLike
De lorreboer krijgt druk met het op halen van al dat schroot. En die barrels hebben vast geen euro 6 motor. Nou hoor je die milieu freaks niet van co2 uitstoot, stikstof, phefas en meer van die onzin.
LikeLike
is dan ook voor een goed doel…
LikeLike
Met de oorlogsverklaring aan Rusland door domme gans Bearbock mogen ze wel opschieten ,die moffen zijn gewoon hardleers ,en krijgen straks met een nieuwe wederop bouw te maken en wel thuis te verstaan .
LikeGeliked door 1 persoon
Ik denk dat het hele feest over is. Hoe kan je deze bagger schrootbende weggeven. Deze is ook leuk want Libya gaat alle grenzen weer bewaken dus geen VN/EU/NATO/Meloni asiel parasieten meer via Libya.
https://english.news.cn/africa/20230208/d2606fa62aa7462fa00ad4e43dd966be/c.html
LikeGeliked door 1 persoon
je moet een gegeven leopard niet in de loop kijken…
LikeLike
EN DAAR GAAN WE DAN …
NIEUWS NR 1
Het Oekraïense leger schat dat Rusland al 1.800 tanks,
3.950 gepantserde voertuigen,
2.700 artilleriesystemen,
810 meervoudige raketlanceersystemen uit het Sovjettijdperk (zoals Grad en Smerch),
400 straaljagers en
300 helikopters heeft gemobiliseerd voor de nieuwe aanvalsgolf
NIEUWS NR 2
“Ik kan bevestigen dat er een aanzienlijke toename is in aanvallen en beschietingen”, zei de regiobestuurder op de Oekraïense televisie
NIEUWS NR 3
Maar volgens ISW zou Rusland inmiddels ook bezig zijn om de volksmilities van Loehansk en Donetsk te integreren in het Russische leger om nieuwe aanvalskracht te organiseren.
NIEUWS NR 4
Kyrylo Boedanov gaf eerder aan dat Rusland bezig was massaal troepen te verzamelen in de Donbas.
De aanvalskracht zou daar zijn verhoogd met ruim 300.000 soldaten.
NIEUWS NR 5
maar met name rond Bachmoet wordt de situatie penibel.
OOM KOMT ERAAN DENK IK ZOMAAR BITE THE BULLIT
LikeGeliked door 1 persoon
U KUNT TROUWEN WEER DONEREN
NEE. GEEN KLEDING EN DEKENS
GELD GELD . OM IN JE EIGEN ZAK TE STEKKEN
GIRO 555 EN HET RODE KRUIS WHAHAHAHA
VRAAG EVEN WAAR DIE WONINGEN IN HAITI BLIJVEN WHAHAHAHAHA
AUGUSTUS 2021 ???????????????????????????/////
DE LAATSE KEER DAT IK IETS DONEERDE
AAN DIE “”RODE KRUIS “” DAME AAN DE DEUR
HEB IK EEN TAMPON VAN MIJN VROUW GEGEVEN
EN DE DEUR WEER DICHTGEDAAN
WHHAHAHAHA
OOM BOBDEBEFFER
I WAS NOT EVEN SORRY.. WHAHAHA
LikeGeliked door 1 persoon
😂😂 rode kruis en tampon
LikeLike
De Leopard 1 is ontworpen in een tijd dat men er van overtuigd was geraakt dat bescherming zinloos was, en dat je beter voor snelheid en slagkracht kon gaan.
Inmiddels is gebleken dat bescherming nog altijd cruciaal is, maar daar beschikt de Leopard 1 dus gewoon niet over, de pantsering is namelijk flinterdun.
Tot overmaat van ramp zijn dan de ooit sterke punten van de Leopard 1, relatief hoge mobiliteit en krachtige bewapening, inmiddels volledig overklast door modernere ontwerpen.
Het mobiliteitsvoordeel is al lang verdampt, en de huidige generatie Russische tank kanonnen zijn haast tweemaal zo krachtig als het kanon van de Leopard 1.
Het grootste probleem is echter dat de Leopard 1 ontworpen is in een periode waarin tanks nog heel vaak mis schoten, terwijl moderne tanks hun doelen eigenlijk zo goed als nooit meer missen, en dat is “bad news” voor de zo goed als ongepantserde Leopard 1.
Dit alles tezamen betekend dus dat de Leopard 1 op een moderne slagveld niets meer is dan een rijdende doodskist, “a coffin for four brothers”.
Maar daar zal het nazi regime in Kiev wel niet van wakker liggen, want daar tellen mensenlevens sowieso niet.
LikeGeliked door 2 people
Het moge dan oude tanks zijn , mij bekruipt het gevoel dat NAVO landen steeds verder gaan in Oekraine terwijl Stoltenberg de wereld wijsmaakte de NAVO geen deel uitmaakt van het conflict. Het enige verschil is, dat de tanks niet bemand worden door NAVO landen. Maar de betrokkenheid is enorm. Advies, opleiding, doelen opsporen enz Kijk er niet vanop dat NAVO militairen ook zelf in Oekraine aanwezig zijn tot ondersteuning.
LikeGeliked door 1 persoon
Zoals ik de situatie bekijk probeert het westen rusland “uit te putten” door oud ijzer naar de ukraine te sturen.Ik denk dat het eerder andersom is,wie een kuil graaft voor een ander valt er zelf in.
LikeLike