
(Vertaling: E.J. Bron)
Na de toetreding van Finland tot de NAVO kondigt Rusland consequenties aan. Het Kremlin ziet daarin weliswaar een toespitsing, vindt echter de bedreigingen van het Finse lidmaatschap van het militaire bondgenootschap voor Rusland niet vergelijkbaar met die van een NAVO-toetreding van de Oekraïne.

Door de NAVO-toetreding van Finland heeft het westelijke militaire bondgenootschap sinds 4 april officieel 31 lidstaten. Omdat de gezamenlijke grens van Rusland en de alliantie nu tweemaal zo lang is als voor de Oekraïne-oorlog, heeft het Kremlin consequenties aangekondigd. Dmitri Peskov, de woordvoerder van de Russische president, zei vandaag op een persconferentie dat zijn land op het Finse lidmaatschap zou moeten reageren. De toetreding van het noordse land tot de alliantie noemde Peskov een verdere toespitsing van de situatie:
“De uitbreiding van de NAVO is een aanslag op onze veiligheid en een ingreep in de belangen van de Russische Federatie.”
In dit verband zou Rusland tegenmaatregelen nemen om zijn veiligheid tactisch en strategisch te garanderen. De woordvoerder van het Kremlin wilde weliswaar de aangekondigde stappen op de persconferentie niet preciseren, zei echter dat het Russische leger daarover tijdig zou informeren. De regering in Moskou zou die maatregelen nemen, die ze als noodzakelijk zou beschouwen.
“We zullen aandachtig observeren wat er in Finland gaat gebeuren, hoe het Atlantisch bondgenootschap het territorium van Finland met betrekking tot de stationering van wapens, systemen en infrastructuren zal gebruiken, die dichtbij onze grenzen liggen en ons potentieel zullen bedreigen.”
Verder verklaarde Peskov dat de NAVO-toetreding van het buurland ook effect zou hebben op de bilaterale betrekkingen tussen Moskou en Helsinki. Hij motiveerde dit ermee dat de alliantie een onvriendelijke en in veel aspecten zelfs vijandige organisatie zou zijn. Tegelijk wees de woordvoerder van het Kremlin op een groot onderscheid tussen het lidmaatschap van Finland van het militaire bondgenootschap en een NAVO-toetreding van de Oekraïne.
“Finland was nooit een anti-Rusland. Wij hadden nooit ruzies met Finland.”
Daarom zou de situatie van Finland zich principieel onderscheiden van die van de Oekraïne, verklaarde Peskov.
De secretaris-generaal van de NAVO, Jens Stoltenberg, noemde vandaag de toetreding van Finland tot de alliantie een historische gebeurtenis en een direct gevolg van de Oekraïne-oorlog. De NAVO zou er voor zorgen dat ook Zweden een volwaardig lid zou worden. Ruslands president Vladimir Poetin zou minder NAVO hebben gewild, maar met de Oekraïne-oorlog exact het tegendeel hebben bereikt.
Bron:
rt.de
Vertaald uit het Duits door:
E.J. Bron
(www.ejbron.wordpress.com)















































Volgens mij heeft Rusland nog steeds een gebied in handen dat vroeger van Finland was: Karelië.
LikeLike
Svalbard zegt:
4 april 2023 om 20:41
BESTE IGLO IJSLUL
MIJN MEISJE KOMT UIT KARELIE EN IS RUSSIN
WEL GODVERDOMME ZIT IK MET EEN FINSE OPGESCHEEPT
KARELIA BESTE JEZUS REDT EIKEL WAS NET ALS DE KRIM AL IN DE CCCP TIJD
“”EEN AUTONOME “” REPUBLIEK .. SINCE 1323 !!!!
WHAHAHAHAHAHAHA
HEEFT JEZUS JE DAT VERTELD . ?? EN NU NET ??
GODVERDOMME BEL BENNIIE DAT ER CONTACT IS
WHAHAHAHAHA
HIJ KOMT HIJ KOMT
LikeLike
In Helsinki staat een standbeeld van Peter 1. Peter 1 heeft ook een standbeeld op het plein in centrum Zaandam waar hij curcus heeft gedaan bootjes bouwen (het Peters huisje). Daarna heeft hij de hele stad Helsinki gebouwd en stad Sankt Petersburg. Finland en NATO het is totaal geen match met de bevolking.
LikeGeliked door 1 persoon
Finland had een eeuwigdurende afspraak op vrede met Rusland indien ze neutraal bleef.Dus Finland breekt zijn afspraak.Het is duidelijk dat Washington, Brussel en de criminele media willen ons de derde wereldoorlog induwen!
LikeGeliked door 1 persoon