
(Vertaling: E.J. Bron)
De regering van Italië wil de basisuitkering weer afschaffen. Werkloze jongeren en migranten moeten in plaats daarvan op de velden meehelpen – daar heerst namelijk een enorm personeelstekort. Migranten moeten in het vervolg in hun landen van herkomst opgeleid worden.

De Italiaanse regering van minister-presidente Giorgia Meloni wil de in 2019 ingevoerde basisuitkering stapsgewijs afschaffen en hoopt daarmee meer jongeren aan het werk te krijgen. Jonge Italianen zouden op de velden moeten werken en fruit plukken in plaats van thuis op de bank te hangen en van de basisuitkering (“Reddito di cittadinanza”) te profiteren, benadrukte de Italiaanse minister van Landbouw, Francesco Lollobrigida.
De minister uit de gelederen van de regeringspartij “Fratelli d´Italia” voegde er aan toe dat de regering veilige kanalen voor legale migranten zou inrichten, die op de Italiaanse velden moeten werken. “Op het platteland zijn arbeidskrachten nodig.”
Migranten moeten in hun landen van herkomst opgeleid worden
“Jonge Italianen moeten weten dat het niet schandelijk is om in de landbouw te werken. Daarentegen is het absoluut geen voorbeeld om niet te werken, op de bank te hangen en met een basisuitkering de last op de schouders van de staat te leggen”, zei Lolobrigida bij de wijnbeurs “Vinitaly” in Verona.
Over het thema van de legale migratiestromen verklaarde Lolobrigida: “De wil bestaat om de legale migratiewegen serieus te organiseren, de illegale immigratie te bestrijden en de mensen in de landen van herkomst van de migranten op te leiden.”
De woorden van de minister zorgden voor felle kritiek bij de oppositionele midden-links alliantie. Zo zei de chef van de linkse partij “Europa Verde”, Angelo Bonelli, dat de regering-Meloni in plaats daarvan strenger tegen het probleem van de uitbuiting van buitenlandse arbeidskrachten op de Italiaanse velden zou moeten optreden.
Het aantal mensen dat geen werk zoekt, stijgt
Ook Italië wordt op dit moment met personeelstekort in meerdere economische sectoren geconfronteerd. Behalve in de landbouw ook in de gastronomie, in het toerisme en in de vrijetijdsindustrie. De toerismebranche en de gastronomie bieden volgens informatie van de branchevereniging “Fipe Confcommercio” 210.000 banen aan. Men maakt zich zorgen dat daar slechts een deel van ingevuld kan worden. Volgens de vereniging hebben Italiaanse bedrijven bij minstens 30% van de aangeboden banen moeilijkheden om personeel te vinden, deels omdat er te weinig sollicitanten zijn. In 13,8% van de gevallen is de belangrijkste reden voor de vrije banen tekortkomingen in de ingediende CV´s.
De Italiaanse regering plant tegen het probleem nu prikkels voor het werken in het weekend. Daarvan moet vooral het vreemdelingenverkeer profiteren.
Er spelen ook andere factoren een rol bij het personeelstekort in Italië, o.a. de demografische verandering, die ook Italië zwaar belast. Tussen 2018 en 2021 kromp de bevolking in de werkbare leeftijd (15 tot 64 jaar) aanzienlijk met een daling van 636.000 personen, waarvan 262.000 onder de 35 jaar. Het aantal mensen dat geen werk zoekt, steeg daarentegen met 1,5% naar 194.000.
Bron:
exxpress.at
Vertaald uit het Duits door:
E.J. Bron
(www.ejbron.wordpress.com)















































Mooi zo, werken voor je centen.Niks geen BASISLOON. Trekt alleen maar NOG MEER GAJES aan!
LikeLike
EFFE DACHT IS DAT DEZE SNOL ,, HET LAND GING REDDEN
TEVERGEEFS
IS AL DOOR DE MAND GEVALLEN OP DIVERSE PUNTEN ..
DE GRENZEN DICHT ??
JA DIKKE LUL 3 BIER. ZE STAAN WAGENWIJD OPEN
DE AANTALLEN ZIJN NOG NOOIT ZO GROOT GEWEEST AAN BINNEN KOMEND TUIG .
DUS . “””VUURPELETON “”” DANWEL OPZOUTEN
SCHAAP IN WOLFSKLEREN . IN GOED ROTTERDAMS .
“”WAT EEN KUT WIJF “”
LikeGeliked door 1 persoon
Zouden ze hier ook moeten doen. Moest vanochtend vroeg naar de huisarts. Voor een consult en een recept. Krijg ineens maar voor 2 maanden recepten. Zag ik te laat. Computer lag eruit. Hij kon dus niets door geven. Dus ik zei van ik loop wel effe naar de apotheek. Zit 20 meter verder in het gebouw. Sinds de zogenaamde pandemie niet meer geweest. Alles laten bezorgen. De dok zei nog van dat heeft geen zin. Ze hebben geen medicijnen meer. Dat verstond ik dus niet goed. En hup naar de apotheek. Licht was maar half aan en ik zag maar 1 medewerkster. Was daar verbaasd over dus dat zei ik. Kreeg dus te horen dat door personeelstekorten er geen medicijnen meer zijn in mijn dorp. Grrr. Ik ben een hele goeie klant helaas. Laat dat dan effe weten! Ben wel nieuwsgierig hoeveel mensen werkeloos zijn of in de bijstand zitten. Laat die eens wat doen dan alleen maar profiteren van andermans geld. En ik weet waar ik het over heb helaas. Ken er een paar. Dit geldt tevens voor de gelukszoekers. Maar ja die worden natuurlijk beschermd. Weet iemand al hoeveel burgers er moeten werken voor een gelukszoeker?! In Duitsland was dat 12. Ben je toch gestoord!
LikeGeliked door 1 persoon
@ mooinique op 5-4-2023 om 18.32 u.
Zoals héél veel voorzieningen in Nederland is zéker de zorg naar de knoppen….helemaal naar de knoppen. M’n echtgenote heeft een heel erg opgezette/zeer pijnlijke knie, al enkele maanden. Huisarts bezocht : géén vocht uit kunnen halen maar wel pijnstillende injectie gegeven, verder niks…..geen nieuwe afspraak o.i.d. Drie X naar fysio geweest, helpt geen zier, huisarts weer gebeld…… nu blijkt de fysiotherapeut een aanvraag te moeten doen voor een scan/röntgenfoto in ’t ziekenhuis ! Dat heb ik nog nóóit meegemaakt, gevraagd naar de reden kreeg ik als antwoord : “kostenbesparing” !!!!!! Totaal v.d.pot gepleurd……heeft drie X fysio gekost, extra !
Geen wonder dat de kosten uit de hand lopen voor de zorg !
‘”en grote klèrezooi” in dat “gave én rijke” landje !
LikeGeliked door 1 persoon
Sterkte!🥰. Maar dat is raar. Normaal hoort de huisarts het aan te vragen. Wordfeud van al die onzinveranderingen in de zorg. Die kosten in feite meer dan dat het oplevert.
LikeGeliked door 1 persoon