Baas van JP Morgan: Eigendom in beslag nemen voor de bouw van wind- en zonneparken

(Door: Elmar Forster – Vertaling: E.J. Bron)

De CEO van de Amerikaanse bank JP Morgan Chase & Co., die jarenlang prachtige zaken met de wegens pedofilie en mensenhandel veroordeelde miljardair Jeffrey Epstein deed, Jamie Dimon (foto), roept op dit moment op om burgers in de zin van de “klimaatbescherming” te onteigenen.

Onteigeningen voor de klimaatwaanzin

De CEO van JP Morgan Chase & Co., Jamie Dimon, heeft voorgesteld dat de regeringen de controle over privéland zouden moeten overnemen om wind- en zonneparken te bouwen, opdat de klimaatdoelen gehaald worden.

In zijn jaarlijkse aandeelhoudersbrief benadrukte Dimon dat groene energieprojecten versneld zouden moeten worden, omdat het tijdsvenster ter vermijding van de duurste gevolgen van de globale klimaatverandering sluit. Hij verklaarde dat er hervormingen bij de goedkeuringen nodig zouden zijn om tijdige investeringen mogelijk te maken. Daartoe behoort ook de mogelijkheid tot onteigening om netwerk-, zonne-, wind- en pijpleidingprojecten te versnellen.

Delen van Wall Street zetten in op uiterst omstreden “energietransitie”

Onteigening betekent dat een regering of een staatsautoriteit privé-eigendom voor openbare doelen in bezit neemt en de eigenaar een schadevergoeding betaalt.

In de Verenigde Staten is het onteigeningsrecht afgeleid van het vijfde aanvullingsartikel van de grondwet, dat voorschrijft dat aan de eigenaar van het onteigende eigendom een gepaste schadeloosstelling betaald moet worden. De regering kan de onteigening gebruiken om land te kopen voor openbare doeleinden, bijvoorbeeld voor de bouw van wegen, scholen of andere infrastructuur, of voor andere doeleinden in openbaar belang. In dit geval gaar het om het opwekken van schone energie ter ondersteuning van de wereldwijde verdragen en overeenkomsten om de emissies te verlagen.

Hervormingen bij de goedkeuringen zijn dringend noodzakelijk, opdat investeringen überhaupt tijdig gedaan kunnen worden. Mogelijkerwijs moeten we zelfs onteigeningen uitvoeren – we krijgen gewoon niet snel genoeg de desbetreffende investeringen voor netwerk-, zonne-, wind- en pijpleidinginitiatieven”, aldus Jamie Dimon, de CEO van JP Morgan Chase & Co.

In Iowa hebben de wetgevers van de staat onlangs een wet aangenomen die de eigenaren van private grondstukken moeten beschermen tegen onteigening door kolenpijpleiding ondernemingen. Dimon merkte ook op dat het Oekraïne-conflict de manier waarop landen en ondernemingen hun energiezekerheid plannen nieuw definieert.

Hij benadrukte dat economische groei, energiezekerheid en klimaatverandering onscheidbaar met elkaar zijn verbonden en dat er directe maatregelen nodig zijn om energie nu betaalbaar en betrouwbaar beschikbaar te stellen en tegelijkertijd de noodzakelijke investeringen te doen voor de decarbonisering in de toekomst. Hij riep regeringen, ondernemingen en NGO´s op om gezamenlijk aan praktische politieke veranderingen te werken, die de problemen, die de vooruitgang afremmen, omvangrijk aanpakken.

Bovendien benadrukte Dimon dat er in de hele wereld aanzienlijke investeringen in schone energietechnologieën nodig zijn en jaarlijks verder moeten toenemen.

Dimon´s uitlatingen komen op een moment waarop er onder de toonaangevende investeringsbanken en vermogensbeheerders toenemende onenigheid over bestaat hoe de klimaatverandering overwonnen moet worden.

In december verliet Vanguard, de op een na grootste vermogensbeheerder ter wereld, de door Mark Carney in het leven geroepen globale alliantie tegen de klimaatverandering met de motivering dat de onbeperkte betrokkenheid van de groep bij de bestrijding van de klimaatverandering “tot verwarring over de opvattingen van de verschillende waardepapierenfirma´s” zou hebben geleid.

Bron:
unser-mitteleuropa.com
Door: Elmar Forster

Vertaald uit het Duits door:
E.J. Bron
(www.ejbron.wordpress.com)

Onbekend's avatar

About E.J. Bron

www.ejbron.wordpress.com
Dit bericht werd geplaatst in Algemeen. Bookmark de permalink .

9 Responses to Baas van JP Morgan: Eigendom in beslag nemen voor de bouw van wind- en zonneparken

  1. Alphons Mantel's avatar Alphons Mantel schreef:

    opwarming voorkomt mondiaal jaarlijks 140.000. doden door koude

    Like

  2. Johan's avatar Johan schreef:

    pijpleidingprojecten te versnellen……

    Da’s handig, want de VS kan die pijpleidingen daarna dan weer opblazen met springstof. Da’s goed voor het klimaat en het milieu.

    Like

  3. waalkade's avatar waalkade4bd8489a57 schreef:

    JP MORGAN CHAGE & CO is DE Bank die bij ALLE grote schandalen betrokken is.

    Mensen haal je geld van die klote banken want het zijn Maffiabazen.

    De meeste mensen weten niet eens dat het geld wat op jou bankrekening staat in werkelijkheid niet meer van jou is….. JIJ LEENT HET UIT AAN DE BANK !!!
    Goed de kleine lettertjes lezen !

    Like

    • Boike's avatar Boike schreef:

      @ waalkade4bd8489a57 6 april 2023 om 16:20

      Haal inderdaad geld van de bank. Ook Nederlandse banken kunnen omvallen.
      Er is weliswaar een garantiefonds, maar het kan lang duren eer er wordt uitbetaald.
      Betaal je boodschappen zoveel mogelijk met contant geld en niet met bankpas of credit card.
      Niemand hoeft immers te weten, waaraan jij je geld uitgeeft. Dat is aan jou. Denk aan je privacy.

      Geliked door 1 persoon

  4. Henk der Niederländer's avatar Henk der Niederländer schreef:

    Niet gek eigenlijk dat hij pleit voor onteigening van privegronden om daar zogenaamde groene energie opwekking te plaatsen.
    Want tel uit je winst.
    Om de zoveel jaar moeten windmolens en zonnepanelen vervangen worden dus een heel goede investering voor lieden van J.P. Morgan.
    Een eindeloze geldmachine dus.
    Zou hij nog zo praten als ze wat windmolens in zijn tuin willen plaatsen??
    Dacht het niet want dan worden het rechtzaken tot het einde der tijden.
    Dus zoals elke schoft die geld verdient aan dit soort klimaatnonsens zegt hij, do as I say, not as I do.
    Waar kennen we dat toch van??
    Van den deze misschien!!

    “Do as I say, not as I do” . . .

    Like

  5. Ravian's avatar Ravian schreef:

    “omdat het tijdsvenster ter vermijding van de duurste gevolgen van de globale klimaatverandering sluit.”

    Het tijdvenster dat aan het sluiten is dat is dat van criminele klootzakken zoals Jamie Dimon van JP Morgan Chase & Co.

    Like

  6. Boike's avatar Boike schreef:

    Ik stel voor dat we met hem beginnen. laten we hem helemaal uitkleden en kaal plukken. Zijn hele vermogen confisqueren. Hij hoeft echt niets meer te hebben, dan kan hij ook gelukkig zijn.
    En dan zetten we hem in zijn blootje aan de schandpaal bij het winmolenpark.

    Like

  7. Oliedom's avatar Oliedom schreef:

    Hoe hoger op de ladder, hoe groter viespeuken het zijn/worden.

    Like

  8. Groene Leeuw's avatar Groene Leeuw schreef:

    Heb een beter plan. Onteigening van de banken en nationaliseren.

    Geliked door 1 persoon

Plaats een reactie