Duitsland 2023: 14 miljoen mensen in armoede

(Vertaling: E.J. Bron)

Toeloop bij de voedselbanken: sociale nood neemt toe

Vroeger waren het vooral werklozen en uitkeringstrekkers. Nu worden het steeds meer werkenden en gepensioneerden door armoede getroffen. Maar de politiek van de Duitse “stoplicht”-regering focust zich liever op klimaatpolitiek, migratie en de oorlog tegen Rusland.

Het armoedepercentage bedraagt al 8,9%. Ongeveer 14 miljoen mensen gelden in Duitsland als arm. Dat zijn cijfers van de Paritaire welvaartsorganisatie (zie hier).

Vroeger was het vooral de werkloosheid, die mensen in sociale nood bracht. Maar tegenwoordig zijn het ook steeds meer werkenden en gepensioneerden.

Schuld zijn lagere lonen, hogere heffingen en belastingen, inflatie, hoge energieprijzen, hoge levensmiddelenprijzen, stijgende huren en toenemende kosten voor de kinderen.

De loonontwikkelingen houden de huurverhogingen en kosten voor het levensonderhoud niet meer bij. Van het nettoloon blijft aan het eind van de maand niets meer over. Daarbij komen schulden en rentebetalingen.

Ook steeds meer senioren redden het niet meer met hun pensioen. Zelfs wanneer ze hun hele leven lang gewerkt hebben, is er vaak niet voldoende geld om te overleven. Het wordt bijzonder kritiek wanneer men een bejaardentehuis of een verzorgingstehuis nodig heeft.

Voor de “stoplicht”-regering is de sociale nood in het land echter geen probleem met grote prioriteit. De klimaatpolitiek, de opname van migranten en de oorlog tegen Poetin hebben voorrang, zo lijkt het.

Bron:
freiewelt.net

Vertaald uit het Duits door:
E.J. Bron
(www.ejbron.wordpress.com)

Onbekend's avatar

About E.J. Bron

www.ejbron.wordpress.com
Dit bericht werd geplaatst in Algemeen. Bookmark de permalink .

16 Responses to Duitsland 2023: 14 miljoen mensen in armoede

  1. karton's avatar karton schreef:

    Ik betwijfel of ‘t in Nederland percentage-gewijs veel beter zal zijn als in Duitsland.

    Geliked door 4 people

    • droevige mof's avatar droevige mof schreef:

      In Duitsland is de armoede zichtbaarder. In de grote steden wordt voortdurend gebedeld, overal zie je mensen rondrennen op zoek naar statiegeldflessen en blikjes in de vuilnisbakken. In de supermarkten staan bewakers bij de uitgang om winkeldieven te arresteren. De prijzen voor illegale drugs staan op een historisch dieptepunt, een gevaarlijk teken.

      Geliked door 3 people

      • BosscheBol's avatar BosscheBol schreef:

        In Duitsland is iets meer dan 10 jaar geleden de uitkering voor gepensioneerden (vergelijkbaar met onze WAO) sterk verlaagd. Ik herinner me verhalen van ouderen die in vuilnisvaten liepen te zoeken.
        Maar wees gerust: onze ouwetjes gaan ze ook nog wel pakken …

        Geliked door 3 people

      • Jan J's avatar Jan J schreef:

        Er wordt niet altijd uit armoede gebedeld.
        Vele armen zijn hier te trots voor.

        Geliked door 1 persoon

      • karton's avatar karton schreef:

        @ droevige mof op 14-4-2023 om 22.01 u.
        Ik ben één dag per week in Duitsland om inkopen te doen en te tanken, maar verblijf dan in een dorpje niet te ver over de grens, daar merk je nog maar weinig van de armoede, althans, weinig zichtbaar !
        Naar een grotere plaats ga ik niet want dan waan ik mij in “Negerland” en/of het Midden Oosten.
        Ik zou alsdan m’n naam moeten gaan veranderen in “@ droevige karton” en dat “bekt niet lekker”.

        Like

  2. Henk der Niederländer's avatar Henk der Niederländer schreef:

    Een andere prioriteit die heel dikwijls over het hoofd wordt gezien is de miljardensubsidies voor de NGO’s die in het leven geroepen zijn om de linkse politiek mee in het zadel te houden.
    Het zouden namelijk non gouvernementele organisaties zijn maar zonder subsidie van de regeringen zijn ze binnen enkele weken allemaal failliet.
    Dus politiek en Ngo’s zorgen wel dat de ene hand de andere blijft wassen.

    Geliked door 2 people

    • ronjaspers's avatar ronjaspers schreef:

      Henk.De extreem linkse multimiljardair,psychopaat en bilderberger george soros.Financierd die extreem linkse NGO,s.

      Like

      • Henk der Niederländer's avatar Henk der Niederländer schreef:

        Niet alleen Soros financiert dit soort NGO’s maar veel miljardairs houden zich daar mee bezig.
        Het grootste deel wordt echter opgebracht door de belastingbetaler omdat de Subsidies die de miljardairs verstrekken aftrekbaar zijn van de belasting, waardoor onder de streep uiteraard de miljardair weinig of geen belasting betaald.
        Je moet de dingen alleen weten om door te hebben hoe het allemaal werkt

        Geliked door 1 persoon

  3. Hovawart's avatar Hovawart schreef:

    Ik spijker m’n Duits alvast wat bij, want het zal nog drukker worden met economische vluchtelingen uit Deutschland…..Willkommen!
    (en currywurst hamsteren…..)

    Geliked door 1 persoon

  4. de barbaar's avatar de barbaar schreef:

    Tja de geschiedenis herhaalt zich..
    Die nahrungsfahne hoch..im reihe geschlossen…warten wir auf ein bisschen fressen……triest triest…. ben zelf halb deutscher …doet pijn maar ben hard in het besef…de duitser is gvd zelf schuld…net als wij hier in nederigland aan DER UNTERGANG van wat eens was en wat we weer moeten herstellen.
    Wat is opgebouwd, zowel door de klompen en kaas mensen als de zuurkool en bockwursten mensen mag nooit meer verloren gaan
    Reinhart.M..uber den wolken muss die freiheit ja grenzenlos sein…..

    Geliked door 5 people

  5. gebochelde's avatar gebochelde schreef:

    zal hier in Nedrigland ook wel gaan gebeuren voor 2030 ! Hoop ik dat ik weg ben. Een tuintje op de buik.

    Geliked door 3 people

  6. LUCIA's avatar LUCIA schreef:

    ER zijn in Spanje , Portugal en Italië hele dorpen leeg, soms kun je zo’n dorp kopen voor een habbekrats en voedsel , wonen en energie is daar veel goedkoper , winters stellen niet veel voor .
    We klagen wel maar Nederlanders willen en kunnen niet goed samenwerken, iedereen denkt alleen maar aan zij n eigen straatje, daarom gaat het zo slecht, we moeten weer saamhorigheid leren, dat is zo belangrijk om hier uit te komen…. niet alleen maar ikke ikke

    Like

    • karton's avatar karton schreef:

      @ LUCIA op 16-4-2023 om 23.36 u.
      Ik hoorde al eens eerder over die leegstaande dorpjes in Spanje, Portugal en Italië.
      Maar ja. je zal maar zo’n dorp kopen, heb je dan wel voorzieningen zoals electra, en wie bakt m’n broodjes, tankt m’n auto enz.?
      Ik vermoed, dat, áls je zo’n dorp zou kopen, je voor bijna onoverkomelijke problemen komt te staan.
      Het klinkt trouwens wel heel leuk en mooi : “Burgemeester @ kartoni van het Spaanse dorpje Vacante”.
      (want je bent dan óók je eigen burgemeester, of niet ?)

      Like

Plaats een reactie