
De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin en zijn generaal stafchef Mark Milley.
(Door: Dagmar Henn – Vertaling: E.J. Bron)
De neocons dromen nog steeds van een regimewisseling in Rusland, anderen lijken inmiddels tevreden te zijn wanneer het aangekondigde Oekraïense offensief niet in een catastrofe eindigt. “Politico” spreekt voor diegenen in de VS, die kleinere broodjes wil bakken.

Wanneer men wil begrijpen wat er tegenwoordig in Washington aan de hand is, herinnert dat vaan aan de Kremlin-astrologie in vroegere decennia. Alleen terloops, aan de hand van artikelen hier, lekken daar, een studie daar, wordt zichtbaar dat er sprake is van onenigheid. Het nieuwste voorbeeld daarvoor is een artikel in “Politico” met de titel “Het team van Biden vreest de nawerkingen van een mislukt Oekraïens tegenoffensief”.
De hele openbare communicatie over dit nog niet begonnen tegenoffensief herinnert aan iemand, die onder een bipolaire storing lijdt. De ene dag verschijnt er een artikel dat zegt dat de Oekraïne zal mislukken, de volgende dag wordt weer gepropageerd dat het in principe tot Moskou zou door kunnen marcheren. “Politico” is dus liever wat voorzichtig en laat zien dat de interne verwachting bij lange na niet zo optimistisch is als die de publieke opinie te horen krijgt.
“Het team van president Joe Biden heeft de Oekraïne openlijk standvastige ondersteuning geboden en toegezegd het land ´zolang het nodig is´ van wapens en economische hulp te voorzien. Maar wanneer het komende jaargetijde slechts beperkte successen oplevert, hebben functionarissen van de regering privé te kennen gegeven dat ze vrezen door een monster met twee koppen aangevallen te worden, dat hen zowel van de kant van de haviken als die van de duiven op het politieke spectrum aanvalt.”
De ene kant zou er aan vasthouden dat omvangrijkere leveringen voor een succes gezorgd zouden hebben, en de andere kant zou benadrukken dat de Oekraïne sowieso niet zou kunnen winnen. Daarbij zouden nog mogelijke reacties van de bondgenoten komen.
Niet alleen de gelekte documenten plaatsen vraagtekens bij een Oekraïens succes, volgens “Politico” blijkt ook uit actuelere Amerikaanse beoordelingen dat de Oekraïne waarschijnlijk wat vooruitgang in het zuiden en oosten zal boeken, maar niet de successen van vorig jaar zou kunnen herhalen.
Terwijl deze successen er geen waren. Bij de vergeefse aanvallen in het gebied Cherson verloor het Oekraïense leger tienduizenden, en de zogenaamd zo succesvolle aanval in het gebied Charkov vond plaats op een gebied waaruit het Russische leger zich op dat moment terugtrok.
“Er bestaat nog steeds hoop in het Pentagon dat de Oekraïne daar [bij de landbrug naar de Krim] afbreuk doet aan de Russische aanvoerlijnen, zelfs wanneer een totale overwinning op Ruslands nieuw opgestelde troepen uiteindelijk te moeilijk lijkt.”
Deze voorstelling van zaken klinkt ernaar alsof er onderhandelingen tussen het Pentagon en Volodymyr Zelensky zouden plaatsvinden in hoeverre men het geplande offensief zou kunnen dempen en het desondanks nog als een overwinning zou kunnen verkopen. Daarbij zou dan worden ingezet op een bevriezen van het conflict; wat echter Russische samenwerking zou vereisen. Niet echt een realistische visie; want de bedreiging, die Rusland in deze Oekraïne ziet, zou door een voortbestaan van het huidige regime in Kiev met garanties van de kant van de NAVO niet beëindigd, en al helemaal niet wanneer deze rest-Oekraïne weer eens financieel en militair gevoed wordt.
“Politico” citeert Clementine Starling, een medewerkster van de denktank Atlantic Council: “De openlijke ondersteuning in Europa kan verminderen wanneer de energiekosten en andere economische kosten voor Europa hoog blijven. Het uiteenvallen van de trans-Atlantische ondersteuning zal de binnenlandse ondersteuning in de VS schaden, zodat het Congres en de Biden-regering voor haar behoud moeten vechten.”
De interessantste uitspraak in het artikel van “Politico” is afkomstig van Richard Haass, de president van de Council on Foreign Relations. Deze cirkel bepaalt de Amerikaanse buitenlandse politiek sinds de jaren ´20; wanneer hetgeen dat Haass zegt het standpunt van de CFR is, dan hebben de neocons, die tot nu toe de politiek van de Biden-regering bepalen, het niet alleen voor de eerste keer met min of meer verdekte tegenspraak van het Pentagon te maken, maar uit het centrum van de Amerikaanse buitenlandse politiek.
“Wanneer de Oekraïne niet dramatisch op het slagveld kan winnen, ontstaat onvermijdelijk de vraag of het niet tijd is voor een onderhandeld einde van de gevechten. Het is duur, onze munitie raakt op, we hebben andere mogelijke problemen in de wereld waarop we ons moeten voorbereiden.”
Dat is ongeveer de positie die ook in de RAND-studie enkele maanden geleden werd vertegenwoordigd: laten we op tijd van de Oekraïne afkomen, we moeten ons bezighouden met China. In de afgelopen weken waren er soortgelijke geluiden te horen van bijvoorbeeld de CDU-defensiepoliticus Roderich Kiesewetter, die tegelijk verklaarde dat Duitsland in de Oekraïne de leidende rol moest overnemen, opdat de VS de handen vrij zouden hebben voor China – zonder echter bepaalde ideeën in de richting van onderhandelingen te kennen te geven.
Maar natuurlijk is “Politico” een aande Biden-regering verplicht medium; dus wordt er weliswaar beschreven dat Kiev (waarschijnlijk eerder Zelensky en zijn directe omgeving) niet bereid zou zijn om waarschuwing m.b.t. een uitrekken in acht te nemen, maar een andere medewerker van een denktank wordt geciteerd: “Het is alsof dat de enige mogelijkheid voor de Oekraïne zou zijn om te laten zien dat het kan winnen, wat natuurlijk niet klopt.”
Gezien het feit dat hetgeen voor het offensief op de been gebracht wordt, al het derde leger is dat de Oekraïne uit de bevolking heeft geperst, met een steeds chaotischer uitrusting en steeds slechtere opleiding, waaraan noch de door de NAVO geleverde inlichtingen noch de steeds talrijker wordende westelijke huurlingen iets kunnen veranderen, is deze uitspraak ongegrond optimistisch. Veel waarschijnlijker is dat ook deze nieuwe troepen in de pan gehakt worden.
Het “Politico”-artikel is nog een bewijs dat er in Washington achter de schermen een ruzie plaatsvindt over het verdere optreden, en wellicht ook voor het feit dat tegenstanders van de neocons sterker worden; maar het is zo inconsequent, zoals de meeste van dit soort artikelen zijn. Want datgene waarvoor de Biden-regering echt in paniek raakt, is een heel ander mogelijk gevolg van een mislukt Oekraïens offensief. Want op een bepaald moment is het punt bereikt waarop het Oekraïense leger in elkaar stort, en hoe meer er gefocust wordt op het offensief, des te waarschijnlijker wordt het dat zijn mislukking zo´n ineenstorting zou kunnen veroorzaken.
Dat er zelfs voor dit geval overwegingen plaatsvinden, zie je aan de voorbereidingen in Polen, dat op deze gebeurtenis met een verdere escalatie zou reageren. Maar wat zou de daadwerkelijke reactie in Washington op zo´n gebeurtenis zijn? Een ineenstorting van het Oekraïense leger zou identiek zijn aan de ineenstorting van de Oekraïense staat, wat betekent dat zelfs wanneer de hardliners in de VS de Oekraïne graag verder als slagveld zouden gebruiken, dat ze daar gewoon geen aanspreekpartners meer zouden hebben. En hoe zou de rest van de wereld er op reageren, die in de Oekraïne al lang een oorlog tussen de NAVO en Rusland ziet en desbetreffend in dit geval een krakende nederlaag van de NAVO?
Dat alles kan “Politico” natuurlijk niet aanspreken, per slot van rekening behoort het medium tot het Springer-concern. Omdat hierover ergens anders in het Westen ook niet gediscussieerd wordt, blijft er veel ruimte voor allerlei verrassingen.
Bron:
rt.de
Door: Dagmar Henn
Vertaald uit het Duits door:
E.J. Bron
(www.ejbron.wordpress.com)















































mocht u wat vergeetachtig zijn ??
TENSLOTTE IS “‘DOODZWIJGEN EEN VERHEVEN KUNST IN DE EU ”
LEES NOG EVEN MEE. ….
NEE ER WAREN EN ZIJN GEEN NAZI’ IN UKRAINE
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10225172592834743&set=gm.1398248327639435&idorvanity=1123969831733954
·
OVER HET VERDOEZELEN VAN HET OEKRAINS NAZISME IN ONZE PERS. Willy Van Damme: ‘Dat er in onze media op grote schaal gelogen en bedrogen wordt als het over bepaalde onderwerpen gaat is vaststaand. De grove leugens over Syrië waarbij salafistische terroristen, ook door Knack, ons als vrijheidsstrijders werden voorgeschoteld is een goed voorbeeld. Hetzelfde doet zich nu voort met Oekraïne waar Jeroen Zuallaert in een opiniestuk – Rusland kritisch over mensenrechten in Oekraïne: Het zou grappig kunnen zijn als het niet zo intriest was – het over de Oekraïense fascist Stepan Bandera heeft als zou die oorlog gevoerd hebben tegen Nazi-Duitsland. Het is iets nieuws.
Geen nazi’s in Oekraïne volgens onze media
Hij werd politiek door Nazi-Duitsland uitgeschakeld toen hij op 30 juni 1941 na de Duitse inval in de Sovjetunie van 22 juni in de Poolse stad Krakau de Oekraïense onafhankelijkheid uitriep maar al op 5 juli daar werd gearresteerd. Een ‘onafhankelijkheid’ die een schertsvertoning was. Maar gevochten tegen Nazi-Duitsland heeft die nooit.
Er waren trouwens nog voor de inval van juni 1941 duidelijke afspraken gemaakt tussen de OUN-B van Bandera en Nazi-Duitsland over hun toekomstige rol in de Sovjetunie. Het was ook Duitsland die hen financierde en Bandera woonde toen in door Duitsland bezet gebied. Tijdens de rest van de tweede wereldoorlog verbleef hij in het kamp Sachsenhausen.
In deze was wat hier gebeurde hetzelfde als in België waar het VNV wel actief mocht zijn maar zich dan gedroeg want anders hadden ook Elias & co in een gevangenkamp gevlogen. Ze wisten hoe ver ze konden gaan wilden ze niet weggevoerd worden.
Maar na de arrestatie van Bandera deden zijn vrienden van de UPA en OUM-B rustig verder met het vermoorden van al wie Rus, Pool, jood, Zigeuner of Oekraïens sprekende tegenstander van de Nazi’s was. Een Bandera die vocht tegen nazi-Duitsland? Hoe dan?
Toen hij op 30 juni 1941 in Polen de onafhankelijkheid uitriep schaarde hij zich in zijn verklaring trouwens achter het leiderschap van Adolf Hitler! En een verbod op nazi-insignes in Oekraïne? Het krioelt in dat land van dergelijke tekens.
En het was toch onder meer de Oekraïense ambassadeur in Kazakhstan Petro Vrublevsky die in augustus vorig jaar openlijk opriep om ALLE Russen te vermoorden. Pas twee maanden later werd hij door de regering in Kiev op het matje geroepen.
Ivan Fialka begrafenis in de Uniatenkerk van Stryi – 16 oktover 2021
De herbegrafenis in een kerk van de Uniaten op 16 oktober 2021 van Ivan Fialka in het westen van Oekraïne. Een echte re-enactment met zelfs een als Duitse officier verklede fan. Ivan Fialka diende in het UPA, het zogenaamde Oekraïense onafhankelijkheidsleger en werd o.m. gefotografeerd in het gezelschap van Heinrich Himmler. Zie de rood-zwarte vlaggen.
“Volgens Jeroen Zuallaert zijn alle insignes verwijzende naar het fascisme in huidige Oekraïne verboden. En dan verschiet men dat de klassieke media bij velen omschreven worden als ‘de leugenpers’. Een terechte titel. De Canadese vice-premier Chrystia Freeland poseerde vorig jaar bij een steunbetoging voor de regering van Zelenski voor de camera’s met die vlag van het UPA. Haar grootvader was als propagandachef een verantwoordelijke van de collaboratie met de nazi’s. En zij speelde een grote rol bij de westerse voorbereiding van de sancties tegen Rusland nog voor de inval een feit was.
En over het verbod van de Russische cultuur in Oekraïne zwijgt hij natuurlijk. Zoals hij ook zwijgt over de staatsgreep van februari 2014 en de moord op duizenden tegenstanders en de vele politieke gevangenen. Is hij hiervan dan onwetend?
Elke vorm van kritiek op de regering is in Oekraïne trouwens verboden. Verder heeft hij het over de vluchtelingen. Het land met de meeste vluchtelingen is Rusland en niet Polen of Duitsland.
Ach. Ik ga zeker Rusland niet verdedigen – daar gaat het hier niet over – maar de mantel van liefde die Zuallaert over het Oekraïne van Zelenski gooit is schokkend. Het toont de partijdigheid van onze media.
Willy Van Damme
Lezersbrief aan Knack. Zuallaert schrijft in het bewuste stuk: ‘Stepan Bandera, de leider van de Organisatie van Oekraïense Nationalisten in de jaren dertig. Bandera is een controversiële figuur, die in zijn strijd voor een onafhankelijk Oekraïne collaboreerde met nazi-Duitsland (en later tégen nazi-Duitsland vocht).’ Hij werd op bevel van de Sovjetpresident Nikita Chroesjtsjov op 15 oktober 1959 in München vermoord.
YES FUCK YOU TOO .. MY FRIENDS
LikeGeliked door 2 people
ACH JA.
U ZULT VANDAAG OF MORGEN WEL LEZEN DAT UKRAINE
DE AANVAL GESTART IS. WHAHAHAHAHAHAHA
ZE ZIJN NA DE RUSSISCHE TERUG TREKKING 3 MAANDEN GELEDEN
DE DNEPR OVERGESTOKEN ..
EN DENKEN WAARSCHIJNLIJK ,,
DAT DE RUSSEN ZE NIET GEZIEN HEBBEN WHAHAHAHAA
DUS JA ZIT JE INEENS AAN DE OOST KANT VAN DE DNEPR . MET EEN GROEPJE “‘ HAAST DODEN “‘
ZONDER AANVOER VAN BENZINE. VOEDSEL EN WAPENS .
SOMS DENK IK DAT IK GEK WORDT VAN DIE ONZIN ..
DE MODDER LIGT TUSSEN DE 3 EN 5 METER DIEP ..
WHAHAHAHAHHHA
OOM VLADIBOB ..
LikeGeliked door 1 persoon
Biden kan beter van zijn wolk afdalen, en zien de nederlaag in zijn eigen land https://youtu.be
LikeLike
“Vreest ” … die is er toch al vanaf dag 1 !
En de volgende nederlaag is al in de maak en zal nog groter worden als Amerika China aan gaat vallen.
Vergeet niet dat Amerika ALLEEN hun eigen burger oorlog heeft gewonnen !!!
Ze hebben na WW2 meer dan 100 oorlogen gevoerd, niet een gewonnen !! Maar wel miljoenen burgers gedood.
Laat de westerse hegemonie in het belang van de mensheid zo snel mogelijk breken.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik weet niet precies wie dat ooit gezegd heeft, ik meen Henry Kissinger, maar de strekking was dat iedereen die meende dat hij oorlog zou kunnen voeren en te kunnen oprukken in Rusland, als het land met veruit de grootste landmassa op aarde, zich door een psychiater moest laten nakijken. De megalomane geesteszieke die dat voor de laatste keer deed sleet zijn laatste weken in een bunker in Berlijn. De daar een kleine anderhalve eeuw daarvoor meende dat hij Moskou had veroverd maar werd met zijn ‘Grande Armée’ achternagejaagd tot in zijn thuisland. Bij de Franse Macron lijkt daar nu een besef van door te breken, zijn Duitse collega’s lijken nog steeds met stafkaarten in hun bunker aan het schuiven te zijn.
LikeGeliked door 1 persoon
Oekraïne, vraag jezelf eens af “wat wijsheid is”.
Het moge duidelijk zijn, dat de Oekraïne oorlog gelopen is.
Oekraïne meende als marionet van de USA-deepstate, zowel Rusland en de Russische bevolking in Oekraïne te moeten tarten, treiteren en pesten.
Rusland schoot de Russische bevolking in Oekraïne te hulp en heeft de gebieden waar zij woonden bevrijd.
De hulp uit de USA en zijn bondgenoten was te weinig en kwam te laat, om Oekraïne aan een overwinning te helpen.
Het Oekraïnse leger is zo goed als verslagen en betreurt heel heel heel veel gesneuvelde militairen.
Het land ligt voor een groot deel in puin. Van de infrastructuur is niet veel meer over.
Dat was de dure prijs, die voor het marionettenspel moest worden betaald.
De oorlog is voor Oekraìne zo goed als verloren en verder vechten is zinloos.
Dus hoogtijd voor Oekraïne om de balans op te maken en eieren voor zijn geld te kiezen.
Besef, dat je op het verkeerde paard hebt gewed. Blijf niet jammeren. Neem je verlies.
Accepteer de nederlaag. Ga je wonden likken en het slagveld inruilen voor een conferentietafel.
Leer de les van de geschiedenis. Kijk nu naar de toekomst. En probeer daar nog iets van te maken.
Zo niet, dan rest wellicht de totale vernietiging van het Oekraïnse land.
Vertrouw niet langer op je zogenaamde vrienden. Die zijn al bezig hun handen van je af te trekken.
De wijze les voor Oekraïne en de wereld is, te beseffen, wat de werkelijke toegevoegde waarde ervan is, om marionet te spelen voor Uncle Sam.
LikeLike
bidden compleet idioot streeft er naar dat de eu in deze oorlog betrokken raakt het hypocrite gedrag van de eu leiders met steeds maar wapens leveren
militairen naar duitsland sturen is al de voorbereiding.
de nooit gekozen idioot bobbelbroek timmerfrans met milieu stikstof enz klimaat alfabet heeft er ook weer iets door gerommeld we moeten weer meer betalen aan de pomp gelijkmatig is de klaus kwalm regeer groep ook bezig
om de benzine prijs te verhogen d66 keutel drukker staat ook weer vooraan
de brics landen houden rusland nog tegen profiteren lekker van de verkoop bemiddeling van de russische energie bronnen een klein atoom bommetje
is in voorbereiding en wat wil america er dan aan doen de door hun veroorzaakte oorlog in de eu verder uitvechten dat wordt geen bloedbad
maar de stank van de verbrande lijken zal zelfs verbranden
LikeLike
Op blckbx staat actueel ook een leuk item over soedan.
Zelfde tendens maar toch ook leuke feitjes als je niets weet over de belangrijke ligging van dat kansen-pareltjes-land.
LikeLike
Wij staan aan de vooravond van WWIII met dank aan Amerika én Engeland.
Ik verwacht de eerste aanslag van Poetin ook op Londen i.p.v New York.
Vergis je niet in de kwalijke rol van Engeland in dit oorlogs gebeuren.
Engeland is de rechterhand van Amerika.
De Oeki’s zouden niets meer moeten krijgen aan wapentuig en geld, dan is het zo voorbij en om mijn part pikt Rusland dat hele land in.
Ik, en velen met mij, willen dat stel oplichters en schurken helemaal niet binnen de EU.
Ze mogen ze van mij kado hebben.
LikeGeliked door 1 persoon
Dit artikel van RT doet echter sterk denken aan de oude Kremlin-astrologie.
De grote vraag wanneer en hoe de oorlog zal eindigen, zal waarschijnlijk economisch beantwoord moeten worden. Want de Russen voeren een uitputtingsoorlog. Het Westen betaalt en levert. Oekraïne incasseert en verkoopt door. Tegelijkertijd ruïneren de volslagen idiote Duitsers hun energievoorziening en hun zware industrie. De half zo idiote Nederlanders vernielen hun landbouw, maar de boeren en burgers vechten tenminste terug. De Fransen staken permanent, de Engelsen zitten in een voortdurende crisis, de Italianen zijn in discussie, de Grieken zijn het spuugzat.
Kortom, de westerse “waardengemeenschap” is aan haar einde. De Amerikanen verliezen de ene bondgenoot na de andere, de dollar is papier, BRICS heeft straks meer letters dan LGBTQRST.
Ik denk dat de oorlog in Oekraïne verdrinkt in andere problemen.
LikeGeliked door 1 persoon
Nederland koopt Leopard tanks voor Ukraine..
Leg dat nu eens uit aan de mensen bij de voedselbank!
JA IK HEB UW STEMGEDRAG OOK GEZIEN LOSERS ….
OOM GEKKENHUIS
LikeLike
Het doet allemaal nogal aan “Der Untergang” denken.
Alleen beschikte Hitler in die film over meer realiteitszin als dit zooitje onbenullen.
En dat zegt nogal wat…
LikeLike
Stuur maar geen wapens meer , Biden !
Allemaal weggegooid geld .
Jullie klootzakken hebben op het verkeerde paard gewed .
Dat krijg je er van als je last hebt van hoogmoed vermengd met dementie .
En tevens al die Europeanen ook nog op het verkeerde been gezet .
Al die leugenachtige linkse flikkers zijn er in getrapt .
En dat allemaal om een corrupte criminele rotstaat binnen te harken ,
waar we T E G E N gestemd hadden .
En haal die CIA ook maar terug , met hun ondermijnende praktijken !
Wereldwijd wordt men de streken van Amerika zat , ze hebben jullie dóór !
Zelfs die stomme afrikanen .
LikeLike
wacht niet met genieten
tot later
want als later eerder komt
ben je te laat
IK DENK IK WAARSCHUW MAAR EFFE
WHAHAHAHAHAH
OOM BOBZELLUF
LikeLike
AANGEZIEN
WE HIER BIJ E.J.BRON NOG STEEDS WAT HERSENDODEN HEBBEN ..
STEL IK U VOOR AAN …
THE USA MASSAMOORDENAARS
DE BENDE VAN “”BINNEN ZONDER KLOPPEN “”
WIJ BRENGEN U DEMOCRATIE EN NEMEN UW GOUD .DAN WEL ALLES MEE
EN
JA HET IS NOOIT ONZE SCHULD . THEY…. THE OTHERS DID IT …
ONWEERLEGBARE BEWIJZEN VAN DE BUKRAKET , ??
AL GEZIEN NA 17 JULI 2014 , HERSENDODEN ??
EN ALS ER GEEN GOUD IS ??
DOEN WE HET OOK VOOR 22 JAAR “”DE HEROINE OOGST ”
WIJ ZITTEN NERGENS MEE. ..
HIER ZIJN UW VRIENDEN ………..
https://www.facebook.com/photo/?fbid=191319681616939&set=pob.100014709251265
OOM BOBZELLUF . FAN VAN OOM VLADIMIR , THE ASHOLE THEY SAID
LikeGeliked door 1 persoon
https://www.frontnieuws.com/oekraiens-beloofde-tegenoffensief-gedoemd-tot-een-totale-mislukking/ Kortom ook Rutte en Ollengren hebben miljarden aan belastinggeld weggegooid. Dan janken dat ze een begrotingstekort van meer dan 6 miljard hebben waarvoor de Nederlandse burgers nu zwaar voor moeten boeten. Kan mij niet meer druk maken om de proxy oorlog in de Oekraïne verbaas mij dan ook hoeveel jonge kerels onder de zogenoemde vluchtelingen uit de Oekraïne hier huizen waar wijken voor worden gebouwd. Dit zijn in mijn ogen deserteurs die land en familie hebben achtergelaten waar door deze smerige oorlog al duizenden burgers zijn gestorven en duizenden in erbarmelijke omstandigheden moeten overleven.
LikeLike
Vreest? Xi heeft vandaag met Zelesnkii gesproken en gezegd. Doe eens normaal man, en stop met coke snuiven. Zelenskii zei. Fuck you ik moet er nog even een homo wet doorheen jassen zodat wij op onze bevrijdingsdag een gayparade kunnen houden.
Rob Jetten komt dan ook in een mooie 2ehands stekkerbak want die kan je kopen met subsidie.
LikeGeliked door 1 persoon