Volgende corruptiethriller in de Oekraïne: Burgemeester van Odessa gearresteerd

(Vertaling: E.J. Bron)

In de Oekraïne volgt het ene corruptieschandaal op het andere. Het land geldt als bijzonder corrupt. Nu werd de burgemeester van de miljoenenstad Odessa op verdenking van verduistering en ambtsmisbruik gearresteerd.

Een rechtbank heeft bevel gegeven tot voorarrest van de burgemeester van de Zuid-Oekraïense havenstad Odessa, Hennadij Troechanov (foto), wegens mogelijk ambtsmisbruik. De 58-jarige zou echter voor een bedrag van € 325.000,- op borgtocht kunnen vrijkomen, deelde het hoogste anticorruptie gerechtshof in Kiev mee.

Bij de koop van een bestuursgebouw zou de stad in 2016 meer dan € 4 miljoen aan een failliete firma betaald hebben. Troechanov wordt ervan verdacht deze begrotingsmiddelen verduisterd te hebben, zoals het in corruptiebestrijding gespecialiseerde openbaar ministerie meedeelde. In 2019 was de burgemeester door een rechtbank in Odessa in deze zaak vrijgesproken.

Troechanov werd in 2014 voor de eerste keer tot burgemeester gekozen

De onderzoekingen tegen Troechanov waren al voor de Russische inval begonnen. Ze duurden al twee jaar en ontwikkelde zich tot een opzienbarende corruptiezaak. De strijd tegen corruptie was een van de verklaarde doelen van de Maidan-revolutie in het jaar 2014.

Ook met het oog op een EU-toetreding probeert de Oekraïne al lange tijd dit probleem in te dammen. Het land staat op de corruptielijst van Transparency International op de 116e plaats van 180 landen. In de afgelopen maanden werden er al meerdere vooraanstaande politici en functionarissen in de Oekraïne wegens corruptie gearresteerd.

Troechanov werd in 2014 kort na de protesten op de Maidan tot burgemeester van de havenstad aan de Zwarte Zee gekozen. Hij behoorde tot de Partij van de Regio´s van de voormalige pro-Russische president Viktor Janoekovytsj en stond bekend als uiterst omstreden politiek figuur. Odessa was tot het begin van de Russische aanvalsoorlog de grootste Oekraïense haven en een wereldwijd knooppunt voor smokkelaars. Sinds het begin van de oorlog werd Odessa meermaals door Rusland aangevallen.

Bron:
exxpress.at

Vertaald uit het Duits door:
E.J. Bron
(www.ejbron.wordpress.com)

Onbekend's avatar

About E.J. Bron

www.ejbron.wordpress.com
Dit bericht werd geplaatst in Algemeen. Bookmark de permalink .

13 Responses to Volgende corruptiethriller in de Oekraïne: Burgemeester van Odessa gearresteerd

  1. bobzelf's avatar bobzelf schreef:

    THE ABOTTOIR IN UKRAINE

    ZE NOEMT WEER HET BEEST BIJ HAAR NAAM .

    WAT EEN HEERLIJK MENS

    SOORT OME BOB MET JURK

    Geliked door 3 people

    • delamontagne's avatar delamontagne schreef:

      Ze is niet direct zo’n “American-lover”, je filmpje kwam niet goed door, deze dan maar.
      ( zo’n tiep moet in de duffe Haagse 2e slaapkamer hebben: Nog 2 over haar………
      ( alles tevergeefs, in NL gelooft merendeel de p.c.mening en dan die fotootjes van Ruttig met Zweinlensky, wat hebben ze gelachen die 2, wat ’n lol.
      En dat in de dagen van overdenking einde 2e WW.

      (( p.s. k’wist niet je haar kende ? …….
      https://twitter.com/ClareDalyMEP/header_photo ))

      Geliked door 2 people

      • bobzelf's avatar bobzelf schreef:

        delamontagne zegt:
        7 mei 2023 om 08:57

        KENNEN . ONMOGELIJK .
        IK HEB NIETS MET ZO’N TYPE
        ALLEEN AL DAT HAAR ..

        ALSOF ZE ER EEN ROTJE IN GEGOOID HEEFT WHAHAHAH

        MAAR GEWELDIG HAAR REACTIES

        BIJ ONS STAAT ZO’N BENENKUT MET WAPPERENDE HANDEN . COMPLETE NONSENS UIT TE SLAAN ..

        BAANTJE VAN PAPPIE GEKREGEN

        HUGGIE MAKKER

        HOE WAS JE ROTTERDAM TRIP . GENOTEN ?/

        Geliked door 2 people

    • ronjaspers's avatar ronjaspers schreef:

      bobzelf.Ik kan met de beste wil van de wereld jou niet voorstellen in een jurk.Misschien als de hel bevriest.

      Geliked door 2 people

  2. bobzelf's avatar bobzelf schreef:

    JA DE VRIENDEN VAN ZELENSKI LOPEN MET MILJOENEN IN HUN ACHTERZAK WEG.

    ZELENSKI ZELF MET 1 MILJARD.

    JOHHHHH ???

    EEN VRIEND VAN JANOKOVIC EN UITERAARD VAN PUTIN DID IT

    TUURLIJK . DE CORRUPTIE MOET BESTREDEN WORDEN

    ANDERS MAG JE NIET IN DE EU

    UITERAARD PUTIN DID IT. AGAIN

    Geliked door 4 people

  3. saddy's avatar saddy schreef:

    Huh?

    Russia’s Wagner Group decides to withdraw from Bakhmut due to shortage of ammunition

    Like

    • bobzelf's avatar bobzelf schreef:

      vanmorgen is bachmut compleet gebombardeerd

      en

      In een brief aan de Russische minister van Defensie heeft Prigozjin gevraagd om een bevel uit te vaardigen waarin de Wagnertroepen officieel worden vervangen door die van Kadirov. Hij zei dat het de Tsjetsjeense troepen “zonder twijfel” zou lukken om Bachmoet te veroveren.

      doooeiiii ome bob

      Geliked door 3 people

      • Ravian's avatar Ravian schreef:

        Yep, de specialisten van Wagner worden momenteel, onder massale dekking, afgelost door die van Kadirov.
        Mij lijkt dit een normale rotatie, en valt de rest onder “maskirovka”.
        De urban combat specialisten van Kadirov zijn na Mariopol in reserve geplaatst om te recupereren, en nu zijn hun collega’s van Wagner aan de beurt.
        Zo houd je de gevechtskracht van je leger op peil…

        Geliked door 2 people

  4. Julia's avatar Julia schreef:

    Ben benieuwd waar onze miljarden die worden toegezegd of al zijn gestort terecht komen. We lezen hier helemaal niets over terwijl bekend is dat de Oekraïne het meest corrupte land van Europa is dat wordt bestuurd door een corrupte zogenoemde president de oorlogsvoerder Zelensky. Er zal ongetwijfeld heel veel in de zakken verdwijnen waarvoor het geld bedoeld is. Maar dat horen we over een tijdje wel weer en vervolgens loopt het af zoals de verdwenen miljarden van De Jonge waarvoor niet vervolgd. Kortom die hele politieke bende is corrupt tot op het bot dat Europees parlement is er al recent voorbeeld over strafmaatregelen horen uiteraard ook helemaal niets meer.

    Geliked door 1 persoon

  5. Pingback: Corruptieschandaal in Oekraïne: Burgemeester van Odessa gearresteerd | CommonSenseTV

  6. saddy's avatar saddy schreef:

    Nou ja zeg, de cojona hoax zou over zijn? Terwijl india nog grote sier maakt met dagelijks tienduizenden gevallen?

    Waarom is tie over?

    Vanwege de nieuwe! Vers, gratis aanvoer voor de superrijken en uitstekend geschikt om je nog meer te onteigenen:

    The UN 2023 Water Conference.

    The global commission on the economics of water, launched at the WEF Annual Meeting in 2022, will report on game-changing ways to value and manage water as a common good.

    Common Good, dus niet JOUW welzijn, neej, voor het ALGEMEEN welzijn. Dus voor geldstromen van beneden naar boven, zoals alles de laatste jaren.

    Grondrecht op leven, dus inclusief zuurstof en water? Dat proberen ze af te pakken.

    En daarom:

    The Global Commission of Finsterwolde on the economics of Oxygen, launched of the Annuel Local Billiart Tournament in Cafe Tammo, will design and put into force value-changing ways to appraise, manage and distribute oxygen as a common good.

    Heb je er ook genoeg van en ben je ook spuugzat van die opgeblazen roofridders die boven de wet staan: Sluit je aan!!

    Geliked door 2 people

  7. karton's avatar karton schreef:

    Rutte en Zelensky tonen zich de grootste vrienden, logisch toch ; zij behoren tot dezelfde criminele organisatie genaamd “Corruption is our live”.

    Geliked door 1 persoon

Plaats een reactie