
(Door: Rogier Lepelaar)
De Russische inval in Oekraïne vorig jaar leidde tot grote vrees voor de wereldvoedselvoorraad. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland, die de “graanschuren van Europa” zijn, zou rampzalige gevolgen hebben. Eén jaar later is er van hongersnood in Europa echter geen sprake. Wat is er gebeurd?
Graan, de basis
Graan is de belangrijkste voedingsbron voor de mens. Het cultiveren van graan en de start van de landbouw wordt gezien als de start van de menselijke beschaving, het punt dat wij van jager-verzamelaars ontwikkelden naar een landbouwsamenleving. Iedereen die een weleens een potje Catan (voorheen: Kolonisten van Catan) heeft gespeeld, weet dat onderstaande afbeelding graan is. Ook weet iedereen dat dit tarwe is, sommigen stellen zelfs dat het gras is. Om nog maar te zwijgen over de benamingen die men gebruikt voor de andere grondstoffen.
















































IK KOM NET EEN BERICHT TGEN VAN EEN ECHTE GOEDE VRIEND
DIE ONTZETTEND OOS WAS ..
LEES EFFE MEE . GEWELDIG . GEWELDIG
OME BOB
Omwille van de geschiedenis.
Je liet twee atoombommen vallen in Japan, duizenden mensen verbranden die tot op de dag van vandaag lijden, alleen maar om de toenmalige Sovjet-Unie te laten zien dat je kernwapens hebt en dat ze de mond moet snoeren.
In Vietnam verbrandde je de wereld met napalmbommen, de bossen de infrastructuur van een hele staat, je liet niets staan, je liet de bommen vallen in de steden en dorpen en vernietigde alles.
U vernietigde Joegoslavië door Belgrado zelf te bombarderen, huizen, ziekenhuizen te bombarderen, zonder iets te tellen.
Je berechtte Milosevic als crimineel in Den Haag met een parodieproces en vermoordde hem, en liet de ouchekades Kosovo (Albanees) dopen, omdat je dat leuk vond.
Je liet de Turken Cyprus binnenvallen, een onafhankelijke staat, en nog steeds, 50 jaar nu, kunnen we niet eens de botten van de vermisten vinden, waardoor we tot op de dag van vandaag moeten onderhandelen met onze slager om de kwestie Cyprus op te lossen, terwijl het goed met je gaat met de situatie.
Je laat de Turken over de Egeïsche Zee zwerven, de eilanden bevragen en je zegt ons “elkaar te vinden” terwijl je goed weet wat er gebeurt, en wie wie bedreigt.
Je hebt Libië uit elkaar gehaald, samen met je Europese vrienden, omdat je Gaddafi niet mocht, en hij gaf je geen gratis olie.
Je vocht 6 volle jaren van burgeroorlog in Syrië omdat je Assad niet mocht, en je had last van de Russische marinebasis in Syrië, en Assad kwam eruit als erg Russisch.
U viel naar verluidt Irak binnen om de kernwapens te vinden, en Afghanistan naar verluidt om uw ex-vriend Biladen te vinden, en u vernietigde beide landen, bombardeerde ongecontroleerde steden en dorpen en vernietigde alles, stuurde kruisraketten naar Bagdad vanaf uw schip dat explodeerde in de schuilplaatsen, vrouwen doodde en kinderen . Wie kan die nacht vergeten.
Heb je het over democratie?
Jullie hebben het perfecte centrum voor fysieke en mentale marteling gebouwd in Guantanamo?
Degenen onder jullie die Hussein zonder proces hebben opgehangen, die minstens een paar jaar geleden je beste vriend en bondgenoot was?
Jij die met je oorlogen en beleid ISIS en Taliban hebt gecreëerd.
Jij die in de bloedigste staatsgreep Salvador Alliente in Chili, een gekozen democratische president, omver wierp, hem doodde in het presidentieel paleis en de meest wrede dictatuur van Pinochet installeerde.
Jij die, toen de Berlijnse Muur viel, Rusland beloofde dat de NAVO geen centimeter verder zou gaan en je bereikte het in de voeten van Rusland, ondanks je beloften en afspraken.
Heb je het over democratie, vrede en de oorlogsmisdaden van Rusland?
Je vulde heel Europa met Persink-raketten en maakte een cruise door Rusland, wat je niet erg vond.
U voldeed niet aan een enkele voorwaarde van de Minsk-overeenkomst, terwijl Rusland ze allemaal vervulde.
Een leven vol huichelaars.
Zelfs Hitler, uw eigen multinationals financierden hem en maakten hem tot een beest.
Dus alleen Oekraïne ontbrak in de puzzel om de strop van de NAVO rond Rusland te voltooien om het te verdrinken.
Sinds 2009 waarschuwt Poetin u dat Oekraïne een rode lijn is.
In 2014 met de staatsgreep die u tot slaaf maakte, gooide u Yanukovic, gekozen president, met behulp van nazi- en fascistische regimenten om de wereld af te slachten, en installeerde u een marionettenregering die bedoeld was om het land voor te bereiden op toetreding tot de NAVO en de EU terwijl u wist dat het was een rode lijn voor Rusland.
U praat over democratie en invasies in onafhankelijke staten?
Het huidige Rusland heeft, als het zou willen, in een halve dag heel Oekraïne tot gras gemaakt. Maar hij doet het niet
Hij wil geen gewone mensen vermoorden. De Oekraïners en de Russen zijn broederlijke volkeren. En dat is het tragische deel.
Tot op de dag van vandaag vertellen jullie niet de waarheid, gemene leugenaars.
Je profiteert van de pijn van het Oekraïense, maar ook van het Russische volk en misleidt de wereld.
JEP. Rusland heeft een punt. Dit is de waarheid.
Ze waarschuwde, ze schreeuwde, vroeg je de strop om haar nek niet meer strak te trekken. Maar wanneer je te maken krijgt met Illegalen, bedenkers en regisseurs van alle oorlogen op aarde, kon het helaas niet anders.
Rusland is Irak of Syrië niet. Je hebt haar in de war gebracht en nu gaat ze je waarschijnlijk bespringen. Ik hoop dat het aan de ene kant snel afgelopen is, en aan de andere kant niet te diep in de .. raket wordt gestoken, want de reet van de hele planeet zal pijn doen en helaas niet alleen die van jou.
Deze leugenachtige, farise huichelaars.!!!!!!!!
DANK JE WEL VRIEND . GEWELDIG
LikeGeliked door 6 people
@Bob.
👍🏻
Prachtig en ó zó waar.
LikeGeliked door 1 persoon
Gaat hij, “Poutine” de amerikanen verslaan ?
Tot nu toe,hield ie zich nog in, maar in gedachten…….!
https://t.me/boriskarpovblog/10331
LikeGeliked door 3 people
🤣😂🤣
LikeLike
18 Mei loopt de graandeal af en Rusland gaat doei zeggen want Zelenskii en de EU houden zich niet aan de voorwaarden die waren afgesproken. Het heeft geen zin voor Rusland. Waar het echte probleem zit is de uitvoer van Russisch graan en kunstmest wat niet mag vanwege de sancties. Ukraine heeft alleen maar Monsanto gifgraan.
LikeGeliked door 3 people
Van alle graanschepen die Oekraïne verlieten is er één (het kunnen er ook twee geweest zijn) naar Egypte gevaren. De rest is naar Europa gegaan, voornamelijk om tot veevoeder te worden vermalen.
Toen dit duidelijk werd heeft Putin Russisch graan naar Afrika gestuurd. Ik weet niet of hij daar betaling voor heeft gevraagd maar daar zal Ome Bob wel het fijne van weten.
LikeLike