
(Vertaling: E.J. Bron)
Het Spaanse ministerie van Defensie heeft zijn jaarrapport “Strategisch Panorama 2023” gepubliceerd. Daarin noemt een van de auteurs, de journaliste Cristina Manzano, successen van de Spaanstalige versie van de tv-zender RT in Latijns-Amerika.

Het Instituut voor strategisch onderzoek bij het Spaanse ministerie van Defensie heeft zijn jaarrapport “Strategisch Panorama 2023” gepubliceerd. In hoofdstuk 7 (“Nieuwe mogelijkheden voor Latijns-Amerika”) houdt Cristina Manzano, een journaliste en directrice van “Esglobal”, zich o.a. bezig met de successen van RT in Latijns-Amerika.
Net als veel andere spelers zou Moskou proberen zijn betrekkingen met Latijns-Amerika en zijn aanwezigheid in de regio uit te breiden, benadrukt Manzano. Volgens haar zou Moskou in dit opzicht een zeer succesvolle strategie van het binnendringen in de samenlevingen van Zuid-Amerika via media bedrijven, en wel met hulp van de persbureau “Sputnik” en de tv-zender “Russia Today” (RT).
De laatste bereikt met zijn Spaanstalige versie 18 miljoen mensen in tien Latijns-Amerikaans elanden, schrijft Manzano verder. Het YouTube-kanaal heeft meer dan een miljard oproepen. Sinds de escalatie van het Oekraïne-conflict is ook de website populairder geworden: in februari 2022 werd de site bijna 40 miljoen keer bezocht, in vergelijking met 21,5 miljoen keer in december 2021.
Ruslands economische presentie zou nog steeds niet significant zijn, vooral in vergelijking met andere spelers zoals China, de VS en de EU. Het eigenlijke doel van Moskou zou er echter in bestaan om bondgenoten te winnen om het Westen – de VS en Europa – uit Latijns-Amerika te verdringen en zijn eigen rol als wereldmacht te behouden.
Bron:
rt.de
Vertaald uit het Duits door:
E.J. Bron
(www.ejbron.wordpress.com)















































Je zou denken dat het Spaanse ministerie van defensie zich met Spanje bezig zou houden, en niet met Zuid Amerika, waar ze niets verloren hebben.
LikeGeliked door 1 persoon