Procureur-generaal: Activiteiten van Greenpeace in Rusland ongewenst

(Vertaling: E.J. Bron)

De procureur-generaal van de Russische Federatie in Moskou heeft vrijdag de activiteiten van Greenpeace in Rusland ongewenst verklaard. Ze zouden de grondwettelijke orde bedreigen.

De persdienst van het kantoor van de procureur-generaal deelde mee:

Op basis van de resultaten van het onderzoek van het verzamelde materiaal werd vastgesteld dat de activiteiten van de internationale organisatie Greenpeace International (Stichting Greenpeace International) (´Greenpeace International´, ´Greenpeace Council Foundation´, ´GREENPIS´) (hierna Stichting Greenpeace genoemd) de grondbeginselen van de grondwettige orde en de veiligheid van de Russische Federatie bedreigen”, staat er in de verklaring.

Het ministerie benadrukte dat de milieuactiviteiten van de organisatie door de actieve bevordering van een politiek standpunt een inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Rusland vormen, die de economische grondbeginselen van het land ondermijnen. In het bijzonder zou Greenpeace de omzetting van regeringsprogramma´s belemmeren door informatiecampagnes en massale acties, die niet afgestemd zouden zijn met de autoriteiten. Het zou het doel van deze acties zijn om de publieke opinie negatief te beïnvloeden en de omzetting van infrastructurele en energieprojecten, die voordelig zijn voor het land, te verhinderen, staat er in de persverklaring.

Het kantoor van de procureur-generaal deelde mee dat de stichting als buitenlandse agenten erkende organisaties zou ondersteunen en zou verlangen dat wetten ten nadele van de samenleving en de burgers veranderd worden. Sinds het begin van de speciale militaire operatie in de Oekraïne bedrijven de activisten anti-Russische propaganda en eisen een verdere economische isolatie van de staat en scherpere sancties. Bovendien “zijn de inspanningen van de stichting gericht op een destabilisering van de sociaalpolitieke situatie en een poging om de macht in het land op ongrondwettige wijze te veranderen”, verklaarde het kantoor van de procureur-generaal.

Het ministerie van Justitie werd over de beslissing geïnformeerd en verzocht de informatie op te nemen in de lijst van de buitenlandse en internationale NGO´s op te nemen, wier activiteiten in Rusland ongewenst zijn. Ze worden op een latere tijdstip gepubliceerd. De ongewenstheid van de activiteiten van Greenpeace wordt effectief op het moment van de inschrijving.

Een organisatie, wier activiteiten ongewenst werden verklaard, is juridisch om nog voor de inschrijving in het desbetreffende register te stoppen met haar werk in Rusland. Ze wordt eveneens opgenomen in een blokkadelijst van de Russische banken; alle financiële transacties zijn verboden en worden niet meer uitgevoerd door de banken. Elke medewerking aan tot ongewenst verklaarde structuren zorgt voor boetes, het verbod geldt ook voor Russische staatsburgers in het buitenland. Een herhaalde overtreding binnen een jaar is verbonden aan straf.

Bron:
rt.de

Vertaald uit het Duits door:
E.J. Bron
(www.ejbron.wordpress.com)

Onbekend's avatar

About E.J. Bron

www.ejbron.wordpress.com
Dit bericht werd geplaatst in Algemeen. Bookmark de permalink .

7 Responses to Procureur-generaal: Activiteiten van Greenpeace in Rusland ongewenst

  1. mooinique's avatar mooinique schreef:

    Greenpeace begon misschien goed. Maar nu is het een groot bedrijf geworden. Prima als ze de walvissen of de vissen willen beschermen maar blijf weg van het idiote stikstof en de aarde verzuipt politici.

    Like

  2. Julia's avatar Julia schreef:

    Groot gelijk o.a. Samson de rechterhand van de klimaatterrorist Timmermans was campagneleider van deze club men ziet wat er uit voort vloeit. Klimaat onderdrukking en de economie naar de gallemiezen helpen. https://www.nu.nl/klimaat/6146071/samsom-over-klimaatplan-links-of-rechtsom-moeten-we-afspraken-nakomen.html Kortom een zeer goed besluit van Rusland die zo verstandig zijn niet hun land naar de gallemiezen te laten helpen door o.a. klimaatterreur.

    Geliked door 1 persoon

  3. Ravian's avatar Ravian schreef:

    Greenpeace is een linkse organisatie die in de hele wereld de afbraak van onze beschaving nastreeft.
    Met het milieu heeft het bij Greenpeace al lang niets meer te maken.
    Greenpeace is net zo ‘groen’ als Groenlinks.

    Geliked door 1 persoon

  4. Andre's avatar Andre schreef:

    Is dit de zus van die Patrick Graichen? Die gasten zijn nog verrotter dan Greta Thunberg in het kwadraat. Het Wereld Natuurfonds en Greenpeace…Dit moet wel zn zus zijn!

    Klik om toegang te krijgen tot CV%20Verena%20Graichen-original.pdf

    Like

  5. karton's avatar karton schreef:

    De procureur-generaal van de Russische Federatie in Moskou heeft helemaal gelijk, instellingen als Greenpeace maken meer kapot dan je lief is.
    Clubjes als Greenpeace zijn vergaarbakken van extreem-linkse elementen uit onze samenleving die maar op één ding uit zijn : wereldheerschappij.

    Geliked door 1 persoon

  6. Oliedom's avatar Oliedom schreef:

    Aanklagen, oppakken, opsluiten, die green pis is ook een terroristische organisatie vindt ik.

    Like

  7. kruisridder's avatar kruisridder schreef:

    Die lieden meteen enteren en oppakken zodra ze de Russische territoriale wateren of grondgebied binnendringen en lange tijd met een werkkamp laten kennismaken.

    Like

Plaats een reactie